Kosmētika, Vegāniem, Veselīgs dzīvesveids

3 VEIDI, KĀ MĀJĀS PAGATAVOT SEJAS MASKU

3 VEIDI, KĀ MĀJĀS PAGATAVOT SEJAS MASKU

Kādēļ ikdienā lietot sejas masku?

Vai tiesa, ka skaistu un mirdzošu sejas ādu iespējams radīt ar kosmētiku vien? Noteikti nē. Es no sirds ticu, ka mūsu sejā spoguļojas mūsu ikdiena, raizes, prieks, un, jo īpaši, ja esam veseli, priecīgi, to tik tiešām var redzēt. Ne velti par laimīgiem cilvēkiem saka – “Tu staro!”.

Taču, protams, dabīgs mirdzums rodas arī no elementārām ikdienas rūpēm par ādu. Tā, piemēram, viens no veselīgas ādas pamatnosacījumiem ir regulāra tās attīrīšana un mitrināšana. Taču jāņem vērā, ka laiku pa laikam ādai nepieciešama padziļināta mitrināšana – vitamīnu un antioksidantu “bumba”, kas palīdzētu kompensēt ikdienā trūkstošo vielu daudzumu.

Sevišķi aktuāli tas ir šobrīd, jo, sākoties apkures sezonai, papildus rūpes par ādu ir īpaši svarīgas. Dziļi mitrinoša un barojoša sejas maska var palīdzēt Tev pasargāt ādu no sausuma un citām dehidrēšanās pazīmēm. Izvēloties sejas masku atbilstoši savas ādas tipam un tā īpatnībām, Tu vari mazināt atsevišķas ādas nepilnības. Piemēram, novērst taukainas ādas radītu spīdumu, mazināt apsārtumu sausai ādai vai gluži vienkārši – piešķirt ādai dabīgu mirdzumu.

Kāpēc izvēlēties tieši vegānisku sejas masku?

Lai arī veikalu plaukti ir pārpildīti ar ikvienam sejas tipam piemērotu sejas masku daudzveidību, ir vērts padziļināti izpētīt to sastāvu. Ražošanas procesā izmantotās ķīmiskās vielas var izraisīt alerģiju vai kairināt Tavu ādu.

Turklāt, ja esi vegāniska dzīvesveida piekritēja vai arī vēlies panākt, lai rūpes par Tavu ādu nekādi nekaitētu apkārtējās vides un dzīvnieku veselībai, ir vērts izvērtēt dabai draudzīgas alternatīvas. Jo arī šādi risinājumi Tavam ādas tipam piemērotās kombinācijās un devās sniegs Tavai ādai nepieciešamās barības vielas.

Un, starp citu, ja ikdienā vēlies izmantot ne vien vegānisku, bet arī dabīgu kosmētiku, labā ziņa ir tāda, ka, labi gribot, atsevišķus produktus vari pagatavot mājās, tostarp, piemēram, arī sejas maskas un skrubjus. Tā kā šos sejas ādas kopšanas līdzekļus nevajadzētu lietot katru dienu, ar minimālu piepūli ik pa laikam vari noorganizēt pati savu sejas ādas SPA. Šādi ne tikai jutīsies gandarīta par savā labā paveikto darbiņu, bet arī gūsi pārliecību par šo sejas ādas kopšanas līdzekļu sastāvu. Tas, savukārt, palīdzēs Tev izvairīties arī no nevēlamām ādas reakcijām

3 veidi mājās pagatavojamām vegāniskām sejas maskām

Dalāmies ar praktiskām receptēm, kas iedvesmos Tevi pagatavot pašai savu veselīgo un videi draudzīgo sejas masku. Atceries – mazgājot ādu pēc sejas maskas uzklāšanas, viegli nosusini to ar dvieli. Stipra beršana ne vien kairinās ādu, bet arī veicinās Tavas ādas novecošanās procesus.

1.Avokado un banānu sejas maska nodrošinās dziļu ādas mitrināšanu un izlīdzināšanu – avokodo satur  E un C vitamīnus un banāns satur A, B, E vitamīnus un kāliju.

Tev vajadzēs: 2 ēdamkarotes saspaidīts avokado, 1 ēdamkarote saspaidīts banāns, 1 tējkarote jojobas eļļa, 1 tējkarote citrona vai apelsīna sula.
Kā lietot? Samaisi visas sastāvdaļas bļodiņā. Uzklāj masu uz sejas un atstāj to aptuveni 15-20 minūtes, līdz tā nožūst. Mazgā ar vēsu ūdeni.

Avokado satur E un C vitamīnus, tas palīdzēs uzlabot ādas elastību

2.Kafijas, kakao un auzu pārslu maska intensīvai sejas ādas atjaunošanai.
Tev vajadzēs:  1 ēdamkarote samaltas kafijas pupiņas (vai maltā kafija), 1 ēdamkarote kakao pulveris, 1 ēdamkarote samaltas auzu pārslas, kokosriekstu piens.
Kā lietot? Samaisi visas sausās sastāvdaļas. Pievieno kokosriekstu pienu tādā daudzumā, lai veidotu uzklāšanai piemērotu masu. Uzklāj uz sejas un atstāj iedarboties aptuveni 20 minūtes. Nomazgā ar vēsu ūdeni.

3.Banānu un kurkumas sejas maska sausai un blāvai ādai
Tev vajadzēs:  1 ēdamkarote saspaidīts banāns, 1 tējkarote dzeramā soda, pustējkarote kurkumas pulveris
Kā lietot? Samaisi banānu un kurkumas pulveri. Pievieno dzeramo sodu un uzklāj uz sejas ādas. Atstāj iedarboties aptuveni 20 minūtes un tad nomazgā ar vēsu ūdeni.

Kad sejas maska nomazgāta, notīri ādu ar micelāro ūdeni un uzklāj savas ādas tipam piemēŗotāko sejas krēmu.

Tā, piemēram, ja Tev ir taukaina āda, uzklāj mūsu mitrinošo sejas krēmu, kas palīdzēs regulēt ādas mitruma līmeni un mazinās spīdumu. Tāpat, ja esi sausas ādas īpašniece, izvēlies intensīvi barojošo sejas krēmu, kas darbojas kā spēcīgs antioksidants – tas mīkstina ādu un sekmē aktīvo vielu uzsūkšanos. Savukārt, mīkstinošais sejas krēms būs piemērs ikvienam ādas tipam – tas nomierinās ādu un piešķirs tai starojošu izskatu.

Mīlestībā,
Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox vadītāja un radītāja