Grozs ir tukšs.

ROŽŪDENS IZMANTOŠANA SKAISTUMKOPŠANĀ

ROŽŪDENS IZMANTOŠANA SKAISTUMKOPŠANĀ

Rožūdens ietekme uz ādas izskatu un veselību

Cēlās un krāšņās dārza karalienes rozes īsi pirms došanās ziemas snaudā šobrīd piedzīvo savas ziedēšanas pēdējo kulmināciju. Rožu lapiņu reibinošais aromāts, ziedu pasakainais skaistums un daudzveidība teju vai aizrauj elpu. Ne velti šie ziedi īpašu vietu izsenis bija izpelnījušies tieši dižciltīgo un karalisko ļaužu pagalmos.

Jau pirms vairākiem gadu simtiem rožu maigais un izsmalcinātais aromāts iedvesmojis radīt unikālu skaistumkopšanas produktu – rožūdeni. Un, lai gan to sākotnēji izmantoja, lai apliecinātu savu piederību karaliskajām aprindām, drīz vien cilvēki apjauta rožūdens pozitīvo ietekmi uz veselību.
Ne velti sevi kārtējo reizi apliecina sakāmvārds – viss jaunais ir labi aizmirsts vecais. Jo visas vērtīgās lietas savā būtībā ir vienkāršas. Arī rožūdens joprojām kalpo kā viens no iedarbīgākajiem dabīgajiem skaistumkopšanas fenomeniem visā pasaulē.

Rožūdenim piemīt antiseptiskas un antibakteriālas īpašības – tas ne vien palīdz dziedēt brūces, bet arī mazina un pat ārstē ādas infekcijas. Šis ādas kopšanas līdzeklis lieliski palīdz izlīdzināt nevienmērīgu ādas toni, mazina apsārtumu, kairinājumu, kā arī novērš pārmērīgu ādas taukošanos. Rožūdens ir izslavēts kā lielisks produkts arī ādas mitrināšanai un nomierināšanai.
Kā redzi, nav ne mazāko šaubu – rožūdenim vajadzētu būt katrā skaistumkopšanas produktu plauktiņā.

Rožūdens pagatavošana mājās

Ja Tavu dārzu šobrīd piepilda ziedošs rožu lauks, rodi iedvesmu nelielam eksperimentam – pagatavo rožūdeni pati! Jā, veikalu plaukti ir pilni ar dažādu ražotāju piedāvātiem rožūdeņiem. Taču lepnums par pašas radītu ādas kopšanas produktu apvienojumā ar gandarījumu par lietderīgi izmantotām dārza veltēm noteikti dāvās dubultu prieku!

Soli pa solim – kā pagatavot savu rožūdeni:
   1. Piepildi katliņu ar svaigām rožu ziedlapiņām un pārklāj tās ar destilētu ūdeni. Ņem vērā – svarīgi, lai ūdens tikai mazliet pārklātu rožu lapiņas, pretējā gadījumā rožu koncentrācija būs pliekana.
   2. Pārklāj katliņu ar vāku un uz lēnas uguns ūdeni ar rožlapiņām uzvāri.
   3. Kad ūdens sāk burbuļot, noņem šķīdumu no uguns un ļauj ūdenim atdzist līdz istabas temperatūrai.
   4. Atdzisušu rožūdeni nokārs un lej tīrā pudelē.

Tieši tik vienkārši – 4 soļi un būsi pagatavojusi pati savu rožūdeni, kas atjaunos, mitrinās un pabaros Tavu ādu. Šādi Tu ne vien būsi pārliecināta par sava ādas kopšanas līdzekļa sastāvu, bet arī ietaupīsi ne mazums līdzekļus.
Tā vietā, lai birstošās ziedlapiņas sagrābtu un izmestu nebūtībā, ļaujies nelielam eksperimentam virtuvē. Tava āda būs pateicīga.

5 veidi, kā ikdienā izmantot rožūdeni

Par rožūdens pozitīvo ietekmi uz ādas veselību un izskatu veikti neskaitāmi pētījumi, tādēļ vari būt droša – šis ir drošs un pārbaudīts līdzeklis, kas attaisnos Tavas cerības.

  1. Izmanto sejas tonika vietā – Rožūdens, pateicoties tā antibakteriālajām īpašībām, nomierinās ādu un palīdzēs atgūt dabīgo ādas mitruma līdzsvaru. Dermatologi, atsaucoties uz pētījumiem par rožūdens labvēlīgajām īpašībām, šo dabīgo līdzekli iesaka arī problemātiskas ādas īpašniecēm – tas palīdz mazināt apsārtumu, kā arī mazina pūtītes un pinnes.

  2. Pievieno sejas maskai – Ja izmanto sejas maskas, kuru šķaidīšanai nepieciešams šķidrums, parastā ūdens vietā pamēģini izmantot rožūdeni. Tas ne vien uzlabos aromātu, bet arī piešķirs maskai papildus efektu.
  1. Ādas atsvaidzināšanai – Iepildi rožūdeni spreja pudelītē un nēsā to sev līdzi – tas lieliski atjaunos svaiguma sajūtu kā vasarā, tā spraigas darba dienas laikā. Starp citu, rožūdens var būt labs palīgs arī kosmētikas fiksēšanai.
  1. Pievieno vannas ūdenim – Pievieno rožūdeni vannai – tas ne tikai nomierinās prātu, bet arī padarīs relaksāciju īpaši aromātisku.
  1. Matu atsvaidzināšanai un mitrināšanai – Rožūdens ne tikai mitrinās un atsvaidzinās galvas ādu, bet arī nogludinās spurainus un sausus matus.

Starp citu, arī mūsu Rožu micelārais ūdens bagātināts ar rožūdeni. Ikdienā seju attīrot ar rožu micelāro ūdeni, tas palīdzēs mazināt poras, grumbas, kā arī līdzsvaros sejas ādas mitruma līmeni. Micelārais ūdens ne vien maigi attīrīs ādu, bet arī saudzīgi noņems kosmētiku.

Mīlestībā,

Maija Rieksta-Riekstiņa,
Vegan Fox radītāja un vadītāja