Nekategorizēts

VAI ĀDAS TIPS VAR MAINĪTIES?

Vai ādas tips var mainīties?

Kādēļ svarīgi zināt savu ādas tipu?

Vai ādas tips var mainīties? Katram ādas tipam ir savas unikālās īpašības un vajadzības, kas var ietekmēt gan ādas izskatu, gan labsajūtu. Saprotot, kāds ādas tips ir Tev, vari pieņemt apzinātus un pārdomātus lēmumus – nodrošinot savai ādai pielāgotas rūpes, aizsardzību un kopšanas līdzekļus.

Visprecīzāk ādas tipu iespējams noteikt pie kosmetologa vai dermatologa un, kad tas paveikts, ikdienā vēlams pieturēties pie viena veida ādas kopšanas līdzekļiem, kas Tev der. Un tomēr – sejas ādas tips dzīves laikā var būt mainīgs. Kāpēc ir svarīgi to zināt? Ja izvēlēsies savam ādas tipam nepiemērotus kopšanas līdzekļus, tie ne vien nebūs pietiekami efektīvi, bet var arī pasliktināt Tavas ādas stāvokli un radīt labvēlīgu vidi jaunām ādas veselības problēmām.  

4 faktori, kas var izraisīt ādas tipa izmaiņas

Mūsu āda vislabāk jūtas un izskatās ap 30 gadu vecumu. Vēlāk, ap 35, 40 gadu vecumu, visbiežāk iespējams piedzīvot pirmās novecošanās pazīmes, jo āda kļūst sausāka. Savukārt, vēl vēlāk mūsu ādas tauku dziedzeri ražo mazāk tauku, tādēļ āda noveco, zaudē tvirtumu. Visbiežāk ādas tips mainās šo 4 faktoru dēļ:

1) Hormonālās izmaiņas. Pubertāte, bērniņa piedzimšana, zīdīšana, menopauze – visi šie dzīves notikumi var izraisīt īslaicīgas vai paliekošas izmaiņas ādā.

2) Klimats. Laikapstākļi, klimats un mums apkārt esošā vide var būtiski ietekmēt ādas tipu. Ziemā biežāk āda ir sausa, tādēļ būtu vēlams lietot treknāku krēmu un piedomāt par papildus kopjošiem un aizsargājošiem līdzekļiem. Savukārt, vasaras pilnbriedā karstuma ietekmē āda var kļūt taukaināka, tādēļ ieteicams lietot vieglas, bet barojošas tekstūras ķermeņa eļļas vai krēmus

Vai ādas tips var mainīties?

3) Uztura paradumi. Tas, kas notiek mūsos iekšēji, agri vai vēlu spoguļosies arī mūsu ādā. Tādēļ arī bieži pieminu “dubultās mitrināšanas” principus – tostarp pavadīt laiku svaigā gaisā, kustībā, uzņemot pietiekami daudz ūdens, uzturā patērējot augļus, dārzeņus. Veselīgi uztura paradumi var aizkavēt priekšlaicīgas novecošanās pazīmes. Savukārt, pārstrādāta cukura, piena produktu lietošana uzturā var traucēt kolagēna ražošanos ādā.

4) Dzīvesveids. Arī citi ikdienas paradumi, tostarp stress, smēķēšana var padarīt ādu blāvu, taukainu.

Lielākas vai mazākas ādas izmaiņas varam piedzīvot jebkurš – turklāt visas dzīves garumā. Atsevišķos gadījumos tās iespējams novērst, savukārt, citkārt – varam pielāgoties un meklēt labākos risinājumus.

Ādas tips mainījies. Kā rīkoties?

Ja pamani izmaiņas ādā, sākumā konsultējies ar dermatologu vai kosmetologu. Speciālists palīdzēs precīzāk noteikt izmaiņu cēloni un pielāgos ādas kopšanas rutīnu Tavam šī brīža ādas veselības stāvoklim. Pēc tam – izvēlies ādas tipam piemērotu attīrīšanas līdzekli un mitrinātāju.

Ja Tev ir taukaina/kombinēta āda, dod priekšroku attīrošam līdzeklim, kas nodrošina pretiekaisuma iedarbību un regulē tauku dziedzeru darbību. Mūsu attīrošajās putās šo funkciju veic salvijas un bērza lapu ekstrakti, kliņģerīšu ekstrakts un glicīns. Pretēji šķietamajam, arī taukainu ādu ir svarīgi mitrināt ar ādas tipam piemērotu sejas krēmu, pretējā gadījumā ādas tauku dziedzeri ražos vairāk eļļas un āda kļūs vēl taukaināka.

Savukārt, ja Tev ir sausa āda, izvēlies līdzekli, kas ir maigs, dabīgs, bez mākslīgiem aromātiem, lai nomierinātu un atjaunotu ādu. Putas sausai ādai ir bagātinātas ar alvejas ekstraktu, kas palīdz uzturēt ādas mitrumu līdzsvarā, veicina asinsriti un nostiprina ādu, ar pienskābi, kas atjauno dabisko ādas pH līdzsvaru, kā arī ar augļu cukuru, kas piesaista ādai mitrumu.

Ar mīlestību,
Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox radītāja un vadītāja