Nekategorizēts

DABAI DRAUDZĪGI DĀVANU IEPAKOJUMI

Dabai draudzīgi dāvanu iepakojumi

Svētku pēcsajūtas un atkritumu jūra

Ziemassvētku laiku reklāmās un plakātos uz ielām parasti piedzīvojam lēnu, mierpilnu, sildošu un ģimenisku. Lai gan realitātē – svētki var sagādāt arī gana daudz satraukumu. Kaut vai tādēļ, ka līdztekus rūpēm par ikdienas organizēšanu un darbiem, brīvdienās gribas pagatavot ko garšīgu, satikt kādu sen nesatiktu, mīļu cilvēku un vēl taču izrotāt eglīti, izcept kādu piparkūku, sarūpēt kādu Ziemassvētku dāvanu…

Turklāt – šie ir svētki, kas aiz sevis visbiežāk atstāj ne vien pilnus vēderus un gaišas pēcsajūtas, bet, diemžēl, arī gana daudz atkritumus. Glīti iesaiņotās dāvanas spīdīgos papīros un košās bantēs steigā tiek izsaiņotas un iepakojumi – tūliņ pēc tam izmesti. Un, tā kā Vegan Fox radies, lai līdztekus rūpēm par sevi, ļautu Tev parūpēties arī par dzīvnieciņiem un vidi, nav noslēpums, ka nepārstrādājamu atkritumu arvien pieaugošais daudzums man sāp.

Ja šogad Tavā darāmo darbu sarakstiņā ir sarūpēt svētku dāvaniņas un glīti tās iesaiņot, es ticu, ka arī Tev nav vienalga, kā. Tomēr – svētku laiks jau tā ir steidzīgs. Un visbiežāk –trūkst ideju videi draudzīgiem iepakojumiem un materiāliem. Tādēļ šoreiz – īsi un kodolīgi par “zaļo domāšanu” dāvanu saiņošanā. 

3 dabai draudzīgi dāvanu iepakojumi

Videi draudzīgas dāvanu iesaiņošanas idejas ne vien izskatās brīnišķīgi, bet arī samazina ietekmi uz planētu.

1) Dāvanas iesaiņojums – daļa dāvanas.
Es personīgi esmu par simboliskām un praktiski pielietojamām dāvanām. Tādām, kas ļauj krāt emocijas, ne putekļu kārtu. Dāvanas iesaiņojums kā daļa dāvanas ir ne vien radoša, bet arī videi draudzīga ideja. Piemēram, varbūt lielā stikla traukā vari salikt dažādus svētku našķus vai, piemēram, cepumu pagatavošanai vajadzīgās sastāvdaļas? Našķi pazudīs – trauks paliks lietošanai. Tikpat noderīgas var būt arī dažādas kārbiņas, pīti grozi.

Dabai draudzīgi dāvanu iepakojumi

2) Avīzes, nošu lapas, “kraft” papīrs
Mazāk ir vairāk. Pat, ja Tavās mājās nav avīžu, es ticu, ka Tu noteikti zini kādu, kam ir. Ir tik daudz veidu, kā šo vienkāršo materiālu iedzīvināt radošā dāvanas iesaiņojumā. Pāršķirsti avīzi, atrodi smieklīgu rakstu vai krustvārdu mīklu, kas dos dāvanai papildus pievienoto vērtību un padarīs to personīgāku.

3) Audums
Dāvanu iesaiņošana audumā ir izplatīta Japānā. Šo audumu dēvē par “furoshiki” un to iespējams iegādāties arī Latvijā. Ieskaties Pinterest vai Youtube – tur atradīsi neskaitāmas saiņošanas tehnikas ar šo audumu.

Ja papildus iesaiņojumam vēlies dāvanu skaisti izdekorēt, vari izvēlēties dažādas košo banšu alternatīvas, kas, manuprāt, izskatīsies pat labāk. Tā, piemēram, skaisti un svētkiem atbilstoši izskatās kaltētas apelsīnu vai mandarīnu šķēlītes, kanēļa standziņas, čiekuri un priežu zariņi. To visu vari piestiprināt ar džutas diegu.

Ja svētkos visa par daudz

Un tomēr – savā sāpē par vides un dzīvnieku labbūtību neesmu zaudējusi realitātes pamatu zem kājām. Es ticu, ka svētki jau paši par sevi nozīmē gana daudz emociju un rūpju. Un, iespējams, Tev nav laika resursu, lai šajā laikā padomātu par visu un visiem. Un arī tas ir OK. Šādiem gadījumiem esmu sarūpējusi 9 dažādus dāvanu komplektus – jau iesaiņotus, dabai draudzīgās, krāsainās kartona kastītēs un gatavus pasniegšanai īpašā svētku brīdī.

Turklāt –  saviem produktiem esam izvēlējušies pārstrādātus un pārstrādājamus iepakojumus – tostarp kartonu, pārstrādātu plastmasu. Lai rūpēs par sevi vienlaikus varam parūpēties par vidi, kurā dzīvojam. Lai, rūpējoties par svētku prieku sev vai sev mīļam cilvēkam, Tavos spēkos ir ietaupīt laiku, taču vienlaikus – veikt ilgtspējīgas un dabai draudzīgas izvēles.

Kombinē dāvanu komplektus ar produktiem pēc savas izvēles un piedzīvo vieglāku un bezrūpīgāku svētku gaidīšanu. Lai mazāk laika steigā un vairāk laika baudīšanai un rūpēm par sevi!

Ar mīlestību un gaišām domām,
Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox radītāja un vadītāja