10 LIETAS, KO NEDARĪT SEJAS ĀDAS KOPŠANĀ
Apzināta sejas ādas kopšana
Radot kopjošo kosmētiku sejai un ķermenim, sākotnēji pat iedomāties nevarēju, cik daudz vērtīgas informācijas uzzināšu par mūsu ādu. Šis viss man licis aizdomāties – cik gan niansēta ir sejas ādas kopšana. Un ir jau arī likumsakarīgi. Mūsu seju sargā plānākā āda ķermenī – turklāt, tā ir visbiežāk pakļauta ārējās vides ietekmei, tostarp saules iedarbībai, kosmētikai. Lai arī Tava āda ir izturīga, tā sagaida, lai pret to izturies ar mīlestību un rūpējies pēc iespējas saudzīgi.
Pārdomāta un apzināta rutīna palīdz pasargāt sejas ādu un atbrīvoties no potenciālām ādas problēmām. Un es ticu – mēs katrs kopjam sejas ādu pēc labākās sirdsapziņas, atbilstoši mūsu zināšanām. Tomēr – reizēm mēs nodarām pāri sejas ādai, pašiem to nemaz neapzinoties. Nav šaubu – tik daudz informācijas resursi mums vēsta par to, ko darīt, bet – kā ar to, ko nedarīt? Tādēļ šoreiz man šķita būtiski uzrakstīt par šīs monētas otru pusi. Par to, no kādiem paradumiem vajadzētu izvairīties, ja tik tiešām vēlies saglabāt veselīgu un skaistu sejas ādu.
10 biežākās kļūdas sejas ādas kopšanā
Kļūdas sejas ādas kopšanā nereti spoguļojas visikdienišķākajos ieradumos. Darbībās, ko bieži piedzīvojam pat katru dienu. Esmu teju pārliecināta – vismaz vienu no tālāk minētajām kļūdām kaut reizi dienā pieļaujam mēs katra.
Ieskaties – 10 ieradumi, ko iesaku Tev izslēgt no savas ikdienas rutīnas, ja vēlies saglabāt ilgtermiņā veselīgu, elastīgu un mirdzošu sejas ādu.
1. Bieža telefona saskarsme ar sejas ādu. Vai zināji, ka uz mūsu telefoniem ir miljoniem baktēriju? Un ikreiz, liekot to pie vaiga, tās nonāk arī uz Tavas sejas, kļūstot par jaunu infekciju perēkli. Protams, Tu nevarēsi pilnībā izvairīties no telefona sarunām. Tas arī nav nepieciešams. Tā vietā – ņem talkā antibakteriālās salvetes un ik pa laikam notīri savu telefonu.
2. Intensīvi aiztikt seju ar rokām. Vai zināji, ka vidēji stundas laikā 23 reizes aiztiekam seju ar rokām? Veicot šo automātisko ieradumu, pat nepaspējam aizdomāties – cik tīras gan šobrīd ir Tavas rokas? Arī šādi Tu nodod savai ādai vairumu nevajadzīgu baktēriju.
3. Iet gulēt ar nenotīrītu kosmētiku. Ticu, ka pēc nogurdinošas dienas vai, iespējams, garāka pasākuma, sagurums un arī slinkums mēdz ņemt virsroku. Tomēr, paturi prātā – tieši naktī notiek intensīvākā ādas atjaunošanās.
4. Pārāk bieža kosmētikas lietošana. Vai ļauj savai ādai uzelpot kaut vienu dienu nedēļā? Kaut brīvdienās? Jā, kosmētika ir viegls risinājums, kā uzlabot nogurušas ādas izskatu, taču patiesībā – retāk lietojot kosmētiku, ilgtermiņā arī jutīsi mazāku vajadzību to darīt.
5. Pumpu spiešana, aiztikšana. Šis komentārus neprasa. Spiežot iekaisušas pumpas, ārā tikušās baktērijas brīvi nokļūst uz ādas virsmas un var nodarīt kaitējumu arī citviet ādā.
6. Skrubja lietošana. Nekad nelieto uz sejas ādas ķermenim paredzētu skrubi! Sejas ādai izmanto tikai īpaši tai paredzētu pīlingu, turklāt – ne biežāk, kā 1-2x nedēļā.
7. Garas, karstas dušas. Karsts ūdens iznīcina dabīgo ādas aizsargslāni un var dehidrēt ādu. Ja pēc dušas āda izskatās sakairināta vai niez, ūdens bijis par karstu.
8. Pārlieku salds, trekns uzturs. Viss, ko ēdam, ietekmē mūsu hormonu balansu. Ja vēlies saglabāt ādu dzīvīgu un mirdzošu – ūdens, dārzeņi un augļi būs daži no Taviem labākajiem kompanjoniem uzturā.
9. Sejas beršana pēc mazgāšanas. Atceries – pēc attīrīšanas neberzē seju ar dvieli. Pietiks, ja to maigi nosusināsi un uz viegli mitras ādas uzklāsi barojošu aizsarglīdzekli.
10. Sejas krēms pirms iešanas salā. Ziemā sejas krēmu lieto ne vēlāk, kā 30 minūtes pirms iziešanas. Vairumā gadījumu sejas krēmu sastāvos ir ūdens – ja ir ziema un ārā ir sals, vari vien iedomāties, kas notiek ar Tavu ādu, ja krēms vēl nav iesūcies.
Kā veicas Tev? Kurus ieteikumus Tev izdodas ievērot? Ar kuriem sokas grūtāk? Zini – droši vari padalīties arī ar mani, rakstot man uz info@vegan-fox.com vai uz sociālajiem tīkliem. Priecāšos, ja padalīsies savā pieredzē.
Lai izdodas nosargāt!
Ar mīlestību,
Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox radītāja un vadītāja