Grozs ir tukšs.

KOMPLEKSA MITRINĀŠANA – MIRDZOŠAS ĀDAS NOSLĒPUMS

KOMPLEKSA MITRINĀŠANA – MIRDZOŠAS ĀDAS NOSLĒPUMS

Laba pašsajūta – mirdzoša āda

Kompleksa mitrināšana – mirdzošas ādas noslēpums. Tas, kā jūtamies savā ķermenī, ātri vien kļūst redzams arī spogulī. Ne velti par laimīgiem cilvēkiem mēdz teikt – “Tu staro!”. Jo tā tik tiešām ir! Tava āda savā ziņā kalpo kā Tavas pašsajūtas spogulis.

Veselīga sejas āda sākas ar mūsu ieradumiem – ādas attīrīšana, mitrināšana un tonizēšana ar palīglīdzekļiem, protams, ir būtiska. Un tomēr, savā ziņā tā ir tikai aisberga redzamā daļa. Uz ādas kopšanu un mitrināšanu ir jāskatās kompleksi – lai parūpētos par labu pašsajūtu, attiecīgi, arī ādas izskatu ilgtermiņā, ir jārada veselīgi ieradumi gan vannas istabā, gan arī ārpus tās.

Āda ir mūsu lielākais orgāns – turklāt, tā ir pirmā barjera jebkuras infekcijas ceļā, tādēļ ir būtiski veicināt tās dabīgās aizsargspējas. Jā, ādas mitrināšana ar serumu un krēmu var palīdzēt novērst ādas dehidrēšanos, taču, lai āda varētu atjaunoties, būt gluda un elastīga arī šūnu līmenī, ir nepieciešamas papildus rūpes.  

5 veidi, kā mitrināt ādu šūnu līmenī

Āda 64% sastāv no ūdens. Zaudējot pat nedaudz ķermeņa šķidrumu – piemēram, slimojot vai pastiprināti svīstot, āda patērē ūdens rezerves, kas uzkrātas šūnu līmenī.

Lūk, 5 ieradumi, kas palīdzēs tās atjaunot un saglabāt ādu veselīgu:

1. Svaigs gaiss.
Pastaigas svaigā gaisā ne vien attīrīs Tavas plaušas, uzlabos garastāvokli un vairos enerģiju, bet arī uzlabos ādas izskatu. Tava āda elpo. Arī tai nepieciešams skābeklis, lai varētu veikt citas funkcijas – tostarp absorbēt mitrumu un barības vielas.

2. Miegs.
Aptuveni 7-9 stundas miega palīdzēs Tavai ādai veiksmīgāk atgūties pēc UV gaismas iedarbības, kā arī līdzsvarot mitruma līmeni. Savukārt, miega deficīts var dehidrēt ādu, mazināt tās izturību pret baktērijām, tādā veidā pakļaujot ādu dažādiem bojājumu riskiem.

3. Izkusties!
Tā ir – treniņš var būt produktīvs ne vien vingra auguma uzturēšanai, bet arī Tavas ādas veselībai. Palielinoties asins plūsmai, skābeklis un arī šķidrums raitāk nonāk visā ķermenī, tostarp ādā. Vismaz 30 minūšu aktīva kustība ik dienas palīdzēs izvadīt kaitīgās vielas un nodrošināt ādu ar tai nepieciešamajām barības vielām.

4. Dzer ūdeni.
Tie, kuriem ikdienā izdodas patērēt vairāk ūdens, daudz vēlāk pamanīs pirmās ādas novecošanās pazīmes. Mēģini izdzert aptuveni 8 glāzes ūdens dienā – tas nāks par labu ne vien Tavas ādas veselībai, bet arī vielmaiņai, vispārējai ķermeņa attīrīšanai un enerģijas vairošanai.

5. Iekļauj savā uzturā uzturvielām bagātus produktus.

Ja ar uzturu neuzņem pietiekami daudz taukus, olbaltumvielas un kolagēnu, Tava āda var burtiski izžūt.
Iesaku uzturā iekļaut produktus, kas ir bagāti ar karotinoīdiem – dzelteniem, sarkaniem un oranžiem augļiem, tā, piemēram, saldie kartupeļi, burkāni, tomāti, ķirbis, kukurūza, mango, melone, aprikozes, utt.

Protams, minētie ieradumi maģiski neizmainīs Tavas ādas izskatu un veselību vienas dienas laikā. Un tomēr, ilgtermiņā ne vien redzēsi, bet arī jutīsi uzlabojumus.

KOMPLEKSA MITRINĀŠANA – MIRDZOŠAS ĀDAS NOSLĒPUMS

Sejas ādas mitrināšana

Kā iepriekš minēju, par ādas mitrināšanu jādomā kompleksi – gan izvēloties ieradumus, kas stiprina ādas aizsargspējas no iekšpuses, gan arī lietojot Tavam vecumam un ādas tipam piemērotu kopjošo kosmētiku.

Lai nodrošinātu nepieciešamās rūpes, pēc sejas ādas attīrīšanas iesaku turpināt ar:

  • Micelāro ūdeni vai toniku – ādas tonizēšanai un mitruma līdzsvarošanai;
  • Acu krēmu – papildus rūpēm par ādu ap acīm, kur visbiežāk sāk parādīties pirmās grumbiņas;
  • Sejas krēmu, kas bagātīgi mitrinās ādu un palīdzēs cīnīties pret pirmajām novecošanās pazīmēm.

Ja esi vecumā virs 30 gadiem, papildini savu sejas ādas kopšanas rutīnu ar hialuronskābes serumu, kas, pateicoties sastāvā esošajam pentavitīnam, C vitamīnam un smiltsērkšķu ekstraktam, dziļi mitrinās un atjaunos ādu, kā arī papildinās audos esošās hialuronskābes rezerves.

Neaizmirsti laiku pa laikam arī palutināt savu sejas ādu ar dziļi barojošu, kopjošu sejas masku. Izmēģini šādu:

  • Samīci 2 ēdamkarotes avokado;
  • Samīci 1 ēdamkaroti gatava banāna;
  • Pievieno 1 tējkaroti jojobas eļļu un 1 tējkaroti citrona vai apelsīna sulu;
  • Samaisi sastāvdaļas, uzklāj uz sejas ādas, ļauj iedarboties 15-20 minūtes.

Parūpējies par sevi!

Mīlestībā,

Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox vadītāja un radītāja