Grozs ir tukšs.

SEJAS PAŠMASĀŽA – SKAISTUMKOPŠANAS SPECIĀLISTES IETEIKUMI

Sejas pašmasāža - skaistumkopšanas speciālistes ieteikumi

Kāpēc veikt sejas pašmasāžu?

Sejas masāža ir ne vien patīkama un atslābinoša, bet arī pārsteidzoši iedarbīga. Un, līdzīgi, kā ar daudziem veselīgiem ieradumiem, arī šeit ir svarīgi rīkoties profilaktiski, nevis gaidīt grumbiņas vai citas ādas novecošanās pazīmes. Tomēr – arī tad, ja esi iepazinusies un sadraudzējusies ar pirmajām grumbiņām, sejas pašmasāža var būt efektīvs rīks Tavā “instrumentu kastītē” grumbiņu samazināšanai.

Sejas masāža atbrīvo audus un uzlabo limfātisko atteci. Saspringta un savilkta sejas muskulatūra, savukārt, ir viens no galvenajiem iemesliem kavētai asins plūsmai. Ar roku kustībām uzlabojot apasiņošanu, grumbiņas tik tiešām dabīgā veidā varam samazināt. Turklāt – sejas pašmasāžu, atšķirībā no ķermeņa masāžām, varam veikt ne tikai profesionāļa kabinetā, bet arī mūsu pašu rociņām, mājas apstākļos.

Pirms kāda laiciņa kopā ar sertificētu skaistumkopšanas speciālisti Intu Rozenbergu tikāmies tiešraides sarunā Instagram, lai pastāstītu vairāk par sejas pašmasāžu un praktiski parādītu vairākas sejas masāžas tehnikas. Šeit arī rakstiski padalīšos ar dažiem Intas ieteikumiem par to, kā sagatavoties un kā veikt sejas pašmasāžu.

Cik bieži veikt sejas pašmasāžu?

Atzīšos, ka līdz mūsu sarunai ar Intu, pati sejas masāžu biju veikusi tikai ar Gua Sha akmeni, kas, protams, ir labāk, kā nedarīt neko. Un tomēr – jau mūsu sarunas laikā apjautu, ka sejas masāžas veiksmes atslēga slēpjas tehnikās, ne aprīkojumā. Arī ar pašas rokām veiktas masāžas laikā jau pirmajā reizē jutu, cik visaptveroša un pamatīgāka šķiet masāža, kad izdodas apzināt īstās zonas, ar kurām strādāt.

Lai sejas pašmasāžai būtu efekts, Inta iesaka to veikt:

  • 2 reizes nedēļā pa 20 minūtēm;
  • un 1 reizi nedēļā aptuveni 40 minūtes – 1 stundu;
  • biežāk – pirms īpašiem notikumiem, pasākumiem, uz kuriem vēlies sapucēties, un padarīt ādu mirdzošu.

Iespējams, Tava pirmā doma bija – “NEIESPĒJAMI”! Taču Inta forši iedvesmoja, atklājot, ka patiesībā – būs OK, ja to darīsi kaut 1 minūti dienā. Jo tas jau ir vairāk, kā nekas.

Sejas pašmasāža - skaistumkopšanas speciālistes ieteikumi

Un, līdzīgi, kā ar fiziskās sagatavotības treniņiem –  redzot pirmos rezultātus, domāju, ka motivācija papildus laika atvēlēšanai dzims dabīgi. Turklāt, kā noskaidroju sarunā ar Intu, pirms klāj uz sejas serumu, masku, krēmu vai dodies uz sejas procedūru, sejas pašmasāža ir pat ļoti vēlama. Pretējā gadījumā – līdz audiem šīs uzturvielas vienkārši var nenonākt.

Pievēršoties pašmasāžām, paturi prātā – mūsu ķermenī viss ir saistīts. Tā, piemēram, ja Tev ir izteikta ķermeņa ass nobīde, tas visdrīzāk atspoguļosies arī Tavā sejā, tādēļ ir jāstrādā ar ķermeni kopumā. Tāpat arī mūsu ieradumiem ir liela ietekme uz ādas veselību. Tādēļ ir svarīgi vērst uzmanību, lai Tevi ikdienā pavada veselīgi un ilgtspējīgi ieradumi kompleksai ādas mitrināšanai (par to vairāk lasi rakstā šeit).

3 soļi, kā sagatavoties sejas pašmasāžai

Sejas pašmasāžu itin viegli vari iekļaut savā sejas ādas kopšanas rutīnā. Tā, piemēram, veicot sejas ādas attīrīšanu no rīta un vakarā, izvēlies 3 mūsu sarunā minētās masāžas tehnikas un pāris minūšu laikā veic sejas masāžu. Šajā gadījumā Tu būsi ietaupījusi laiku, veicot 2 lietderīgas procedūras 1 piegājienā.

Taču, ja vēlies sagatavoties ilgākai masāžai, ņem vērā šos 3 soļus, kā sagatavoties sejas pašmasāžai mājās:

  1. Atbrīvo kakla un dekoltē zonu. Kā iepriekš rakstīju – mūsu ķermenī viss ir saistīts. Arī masējot kakla un dekoltē zonu, vari efektīvi iekustināt limfātisko atteci.
  2. Attīri sejas, kakla un dekoltē zonu ar Tavam ādas tipam piemērotām attīrošajām putām vai sejas ziepēm. Neveic masāžu uz netīras sejas ādas – šis ir svarīgi! Ja nepieciešams, veic dubulto sejas, kakla un dekoltē zonas attīrīšanu – vispirms noņem kosmētiku un tikai tad veic attīrīšanu ar putām, ziepēm vai gēlu (par dubulto attīrīšanu vairāk lasi te).
  3. Nemasē tur, kur novēro iekaisuma procesus vai atvērtas rētas.

Vairāk par masāžas tehnikām uzzini mūsu kopīgajā video. Un, noslēdzot masāžu, neaizmirsti uzklāt mitrinošus līdzekļus – hialuronskābes serumu un savam ādas tipam piemērotu sejas krēmu. Kā rakstīju iepriekš – pēc masāžas un sejas muskuļu atbrīvošanas, produktu iedarbība būs efektīvāka un audiem labāk piekļūs uzturvielas. Tāpat ņem vērā – pēc intensīvākas masāžas var parādīties kāda jauna pumpa. Aktivizējot vielmaiņas procesu, tas ir normāli – no tā nevajag baidīties.

Izmēģini un uzraksti man – kā Tev gāja?

Mīlestībā,
Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox radītāja un vadītāja