Grozs ir tukšs.

3 labsajūtas rituāli rudenim - ieteikumi no Vegan Fox

Dzimšanas dienā – pateicībā par svarīgo

Dzimšanas diena ik gadu ir mans atskaites punkts. Mans jaunā gada sākums. Es svinu sevi un to, ka man ir dāvāta iespēja piedzīvot tik daudz – man ir burvīga ģimene, mums ar vīru ir 5 bērni un ik dienas varu izdzīvot savu sapni, darot savu sirdslietu. Tādēļ dalos, kas ir mani 3 labsajūtas rituāli rudenim.

Vegāniskas un dabiskas kosmētikas ražošanas uzsākšana pirms 7 gadiem kļuva par atskaites punktu pilnīgi citam manas dzīves posmam. Caur darbu beidzot varu piepildīt savas bērnības sapni, palīdzot dzīvniekiem. Un, līdzīgi, kā tas mēdz notikt ar sapņiem – realitātē tas ir citādāk. Taču šoreiz – vēl labāk! Jo, palīdzot dzīvniekiem, ar mūsu kosmētiku dāvinām iespēju piedzīvot izvēles brīvību arī cilvēkiem.

Man darbs nav tikai darbs. Ja ik svētdienu liktos uz auss ar sliktu garastāvokli un ik pirmdienu no rīta līdz vakaram mani pavadītu gaidas par nedēļas nogali, tas noteikti ietekmētu manu pašsajūtu arī citās dzīves jomās. Taču, arī nodarbojoties ar savu sirdslietu, ir sava “garoziņa” – tik ļoti mīlot to, ko darām, esam pakļauti riskam nesajust un pārkāpt savas robežas.

Rudens ir mazliet maģisks. Un es ticu, ka tā nav tikai man, tikai tāpēc, ka svinu savus svētkus. Rāmāki un nesteidzīgāki vakari ļauj arī mazliet piebremzēt, pateicībā uzelpot un sajust sevi, lai no jauna uzlādētos garajiem ziemas mēnešiem.  

Svinēt sevi – pa drusciņai, ik dienas

Piezogoties tumsai, iespējams, arī Tevi pārņem skumjas par aizgājušo vasaru. Un tomēr – būt resursā – tā ir mūsu pašu atbildība. Ar šo es negribu Tevi dzīt pašpārmetumos un izmisumā – noteikti, nē. Saku to ar vislielāko iejūtību un rūpēm par Tevi!

Un tomēr – tā tik tiešām ir. Jo ātrāk mēs katrs sapratīsim – lai būtu resursā, mums pašiem jāatrod veidi, kā smelties spēkus – jo labāk mums klāsies. Gan individuāli, gan visiem kopā – ģimenē, attiecībās, darbā, biznesā.  

Un es ticu, ka rūpes par sevi, kvalitatīva laika pavadīšana ar sevi, mazie miera un prieka mirklīši, sevis svinēšana ik dienas, nevis tikai Dzimšanas dienā – tas viss ļauj būt harmonijā un palīdz rast sev svarīgas atbildes. Biežāk, kā tikai reizi gadā un savā Dzimšanas dienā.

3 labsajūtas rituāli rudenim - ieteikumi no Vegan Fox

3 labsajūtas rituāli rudenim

Meklējot savu labsajūtas un harmonijas “recepti”, esmu nonākusi pie vairākām sastāvdaļām. Īpaši tās esmu iecienījusi rudenī – rūpējoties par sevi vienā no gada šķietami drūmākajiem periodiem.

3 nomierinoši rudens rituāli, kas ļauj man parūpēties par savu fizisko un mentālo labsajūtu:

  • Silta vanna ar svecēm un mūziku. Nomierinošs un sildošs rituāls ķermenim un dvēselei. Šeit tik tiešām atgūstu spēkus un varu nesteidzīgi pabaudīt vientulību ar sevi. Pilnīgai laimei papildinu rituālu ar aromātiskām vannas putām un samīļoju savu ķermeni ar skrubīti;
  • Roku labsajūtas rituāls. Vasarā skrējiens ņem virsroku un roku āda nereti biežāk cieš, rušinoties melnzemē vai mērcējoties sālsūdeņos. Rudenī velti brīdi nesteidzīgām rūpēm par roku ādu – pamērcē rokas siltā ūdenī, kam pievienota mīkstinoša eļļiņa, noskrubē ādu ar barojošo skrubi un noslēgumā, ja prasās, uzsmērē roku krēmu [bez šī var arī iztikt – roku āda visdrīzāk būs pabarota ar skrubja sastāvā esošajām eļļiņām].
  • Pēdiņu lutināšana. Basās kājas izbaudījušas bezrūpīgās vasaras pastaigas bez apaviem – nu rudenī ir laiks par tām pilnvērtīgi parūpēties. Sagatavo pēdu vanniņu – siltā ūdenī pielej alvejas eļļu zīdainam maigumam, pēc tam kārtīgi noskrubē ādu ar skrubi pēc izvēles, īpašu uzmanību veltot papēdīšiem. Noslēgumā – palutini pēdiņas ar barojošo pēdu krēmu.

Lai izdodas rast savu rudens rituālu nesteidzīgai un mierpilnai sevis svinēšanai ik dienas!

Mīlestībā,
Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox radītāja un vadītāja