Grozs ir tukšs.

KĀ PARŪPĒTIES PAR SEJAS ĀDU NAKTĪ?

Kā parūpēties par sejas ādu naktī?

Miega nozīme sejas ādas atjaunošanā

Sejas āda nakts miega laikā atjaunojas līdz pat 3 reizēm ātrāk, kā dienā. Kā parūpēties par sejas ādu naktī? Tad nu zini – stāsts par “skaistuma miegu” nebūt nav mīts. Miegs kalpo kā restarta poga Tavam organismam – lai atgūtos no dienas laikā uzkrātā stresa un ļautu ādai atpūsties – gan no ārējās vides piesārņojuma, gan no kosmētikas un saules stariem, kas, kā mēs zinām, ietekmē mūsu ādu, pat slēpjoties aiz mākoņa maliņas.

Naktī svarīgu lomu ādas stāvokļa uzlabošanā spēlē arī miega laikā saražotie hormoni, tostarp, piemēram, melatonīns. Pētījumi apliecinājuši, ka melatonīns darbojas kā antioksidants, kas palīdz samazināt dienas laikā ādai nodarīto kaitējumu. Tas palīdz cīnīties ar pirmajām novecošanās pazīmēm un šūnu bojājumiem. Tāpat miega laikā samazinās stresa jeb kortizola hormona līmenis, kas ne vien uzlabo miega kvalitāti, bet arī mazina ādas elastības zudumu un grumbiņu veidošanos.

Lai ļautos labākam nakts mieram un veicinātu melatonīna ražošanos, pirms miega:

  • izvairies no mākslīgās gaismas avotiem – telefona, datora, televizora, utt. Izslēdz ekrānus vismaz stundu pirms miega un, ja iespējams, neienes tos savā guļamistabā;
  • izbaudi siltu vannu. Zināji, ka tieši ķermeņa atdzišana, tostarp izkāpšana no siltas vannas, ļauj sajusties miegainam? Pievieno vannas ūdenim dažus pilienus lavandas ēteriskās eļļas vai lavandas vannas putas un ļaujies patīkamam pirms miega rituālam.Kā parūpēties par sejas ādu naktī?

3 sejas ādai veselīgi gultasveļas materiāli

Spilvendrāna naktī ieskauj Tavu sejas ādu un matus, tādēļ tās materiāla kvalitātei ir būtiska ietekme uz Tavas sejas ādas izskatu un labsajūtu. Gultasveļas, precīzāk  – spilvendrānas izvēle –  ir teju tikpat svarīga, kā ikdienā izmantotā kosmētika. Lūk, daži sejas ādas veselībai labvēlīgākie gultasveļu materiāli:

  • zīds izsenis zināms, pateicoties tā pozitīvajai ietekmei uz matu un ādas veselību. Zīda gultasveļa dabīgi regulē ķermeņa temperatūru, turklāt, atšķirībā no, piemēram, kokvilnas, neabsorbē uzklāto sejas krēmu. Tas ļauj produktiem pilnvērtīgi uzsūkties ādā un neļauj ādai dehidrēties. Turklāt, zīda spilvendrāna ir labākā izvēle tiem, kuriem ir ļoti jūtīga āda vai bieži parādās pūtītes.
  • tomēr, tā kā zīds ir salīdzinoši dārgs, pircēji bieži izvēlas maciņam draudzīgāku alternatīvu – satīnu. Pateicoties satīna zīdainajai tekstūrai, tas nodrošina līdzīgas priekšrocības, kā zīds, tostarp neļauj uzsūkties mitrumam un mazina “miega krunku” veidošanos.
  • Ēģiptes kokvilna, savukārt, plaši pazīstama ar savu dabīgo izcelsmi un izturību, maigumu un gaisa caurlaidības spēju. Šis audums ir dabiski hipoalerģisks, attiecīgi – pastāv maza iespēja, ka tas kairinās ādu. Īpaši, ja Tev ir ļoti jūtīga vai sausa, niezoša āda, gultasveļa no šī auduma var sniegt tik ļoti gaidīto atvieglojošo sajūtu nakts laikā.

Netīra spilvendrāna – daudzu ādas problēmu cēlonis

Spilvendrāna absorbē sviedrus, netīrumus un arī apkārtējās vides putekļus. Ja regulāri cīnies ar izsitumiem, akni un dažāda veida ādas kairinājumiem, biežāk nomaini tīru spilvendrānu, lai tajā sakrājušies mikrobi nenonāktu uz Tavas sejas ādas.

Tādēļ arī uzskatu, ka ir tik svarīgi atgādināt – lai saglabātu veselīgu sejas ādu, divas reizes dienā jāattīra sejas āda ar putām, želeju vai citu Tevis iecienītu tīrīšanas līdzekli.
Daudzi jautā – vai tiešām nevar iztikt ar sejas ādas attīrīšanu tikai vakarā, pēc garas dienas? Jo naktī taču nekur nav būts – tad jau arī sejas āda ir tīra. Tomēr – mikrobiem, ko absorbē Tava spilvendrāna, ir gana liels potenciāls kaitēt Tavai sejas ādai arī nakts laikā.

Kā parūpēties par sejas ādu naktī?

Turklāt, naktī Tava āda ir uzņēmīgāka. Kāda ir labā ziņa? Tā ir caurlaidīgāka ne vien pret netīrumiem, bet arī pret ādas kopšanas līdzekļiem. Palutini savu sejas ādu pirms nakts miera –  reizi 2-3 dienās nomaini tīru spilvendrānu un pirms miega neaizmirsti uzklāt barojošu sejas krēmu. Tava āda būs Tev pateicīga!

Mīlestībā,
Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox radītāja un vadītāja