Grozs ir tukšs.

IETEIKUMI SEJAS ĀDAS ATTĪRĪŠANAI

Ieteikumi ar ko un kā pareizi attīrīt sejas ādu

Sejas ādas attīrīšanas līdzekļu dažādība – kādu izvēlēties?

Putas, želejas, pieniņi, micelārie ūdeņi, toniki, skrubji  – tik ļoti plašs un daudzveidīgs ir sejas ādas attīrīšanas produktu klāsts. Vai tiešām šis viss ir piemērots jebkuram ādas tipam? Kā neapjukt? Un, galu galā, neviens taču negrib pārspīlēti “apaugt” ar attīrīšanas līdzekļu pudelītēm.  Tādēļ apkopoti šie ieteikumi sejas ādas attīrīšanai no sertificētas speciālistes kosmetoloģijā – Intas Rozenbergas. Padalīšos arī ar Tevi!

Attīrot ādu, ir jāpievērš uzmanība ne tikai izmantotajiem līdzekļiem, bet arī sejas attīrīšanas procesam – soli pa solim. Ko tas nozīmē?

  • Noņem no sejas kosmētiku, ja esi to lietojusi – tas ir tikai ādas attīrīšanas iesākums jeb dubultās attīrīšanas pirmais posms. Nepietiek, ja tikai 1x seju nomazgā ar putām vai gēlu – Tu nevari uzreiz noņemt kosmētiku un attīrīt ādu. Kosmētikas noņemšanai izvēlies pēc iespējas maigāku līdzekli, ērti lietojamu un noteikti ādu neberzē – piem. Micelāro ūdeni, kuru pēc tam noskalo ar ūdeni. Ja neesi lietojusi kosmētiku, tad šo soli neveic.
  • Attīri seju, kaklu un dekoltē ar putām, želeju, pieniņu vai micelāro ūdeni – dubultās attīrīšanas otrais posms. Kuru līdzekli izvēlēties? Šis ir atkarīgs no Tava ādas tipa un arī no gadalaika. Un vienmēr seko līdzi ādās stāvoklim un savām sajūtām ilgtermiņā, vajadzības gadījumā konsultēties ar kosmetologu..
    • Tā, piemēram, ja Tev ir sausa, jūtīga āda, īpaši apkures sezonas laikā pamēģini vakarā attīrošās putas un no rīta izvēlies ko maigāku, piemēram, pieniņu. Sausas un jūtīgas ādas īpašniecēm pārāk intensīva attīrīšana ilgtermiņā var bojāt ādas virsējo slāni, kas sargā ādu no dabiskā mitruma iztvaikošanas.
    • Ja āda ir taukaina vai kombinēta, tad ieteicams attīrīšanai izvēlēties līdzekļus uz gēla bāzes vai attīrošās putas. Man pašai ir kombinēta āda – es vakaros seju mazgāju ar putām un no rīta ar Cieto sejas attīrītāju, kas ir maigāks.
  • Ja izmanto pieniņu, pēc tam ādu nepieciešams noskalot ar ūdeni, lai izvairītos no ādas kairināšanas un nerastos apsārtumi. Arī micelāro ūdeni pārsvarā iesaka noskalot ar ūdeni, tas gan vairāk ir atkarīgs no tā sastāva – mūsu Micelārais ūdens ir uz rožūdens bāzes, tāpēc noskalošana ar ūdeni nav obligāta, taču vadies pēc sajūtām – ja jūti nepieciešamību noskalot ādu, tad dari tā, efektu tas nemazinās.
  • Ādas tonizēšana ir nākamais svarīgais solis, kuru bieži aizmirst un nenovērtē. Tonizēšana palīdz notīrīt visas atliekas no attīrīšanas līdzekļa un atsvaidzina ādu, vienlaikus līdzsvaro to un atjauno dabisku pH līmeni. Es tonika vietā izmantoju mūsu Micelāro ūdeni, jo tam ir tonizējoša un nomierinošā iedarbība.
  • Pēc tam vajadzības gadījumā uzklāj hialuronskābes serumu (par to, kādos gadījumos jālieto serums, lasi šeit) un/ vai acu krēmu;
  • Pabeidz sejas kopšanas rituālu ar sejas krēmu.

Un ļoti svarīgi – sejas ādu ir jāattīra un jāmitrina katru rītu un vakaru. Jā, arī tad, ja visa diena pavadīta mājās, bez kosmētikas.T

Vai sejas ādai nepieciešams skrubis?

Sejas ādas attīrīšanas līdzekļu klāstā atrodami arī pīlingi un skrubji. Ko par tiem saka kosmetoloģe? Izrādās, skrubi sejas ādai labāk nelietot. Tie var radīt mikro plaisas un traumēt ādas virsējo slāni. Visdrīzāk – radītās traumas nebūs acīmredzamas, taču tās var radīt labvēlīgu vidi iekaisumam, baktērijām. Un tomēr, ja laiku pa laikam gribi veikt padziļinātu ādas attīrīšanu, Inta iesaka pameklēt savam ādas tipam piemērotu enzīmu pīlingu. Tas būs mazāk abrazīvs un palīdzēs atbrīvot ādu no atmirušām šūnām, vienlaikus piešķirot ādai atjaunotu un svaigu izskatu.

Tā, piemēram, ja Tavai ādai ir nosliece uz iekaisumiem, labāk izvēlies pīlingu, kura sastāvā ir glikolskābe, salicilskābe, mandeļskābe. Savukārt, klasiskā enzīmu pīlinga sastāvā ir papaīns jeb papaijas ekstrakts. Tas saudzīgi atmiekšķēs virsējo atmirušo ādas šūnu slāni un pilnvērtīgi attīrīs ādu, lai veicinātu bagātīgāku skābekļa apmaiņu.

Veicot padziļinātu ādas attīrīšanu, ir svarīgi sākt ar mazāk jūtīgām vietām – pieri, zodu, vaigiem. Turpini ar apakšējo plakstiņu zonu, degunu, kakla rajonu. Tāpat, ja pīlingu ar izvēlēto līdzekli veic pirmo reizi, pirmās 24-48 stundas pēc lietošanas pavēro ādu, vai nav novērojams pārmērīgs apsārtums vai kairinājums.

Piedalies sejas attīrīšanas izaicinājumā un laimē balvas!

Lai nonāktu pie sev piemērotākās sejas ādas attīrīšanas rutīnas, Tev noteikti bijuši neskaitāmi eksperimenti. Ar līdzekļiem, ar secību un ne tikai. Kādi ir Tavi sejas attīrīšanas rutīnas tips & tricks? Kas Tev strādā vislabāk? Ko esi izmēģinājusi un sapratusi, ka tas Tev galīgi neder? Mēs gribam iedvesmoties no Tevis un vienlaikus – iedvesmot citas dāmas!

Piedalies mūsu sejas attīrīšanas izaicinājumā #attīriseju un laimē kolosālas balvas!
Kas Tev jādara?

  1. Periodā līdz 25.martam nofilmē, nofotografē vai parādi, kā Tu attīri savu sejas ādu;
  2. Padalies ar to sava Instagram konta ierakstā vai storijā, atzīmējot @vegan.fox.cosmetics un tēmturi #attīriseju;
  3. Izaicinājuma noslēgumā izlozēsim 3 laimīgās, kurām dāvināsim Vegan Fox Dāvanu komplektu ādas kopšanai.

Iesaisti draudzenes, kolēģes, ģimenes locekles! Dalīsimies viena ar otru, lai katra sev radītu veselīgu un pilnvērtīgu ādas kopšanas rutīnu.

Līdz tam – visu martu mūsu sejas attīrīšanas produkti pieejami ar -30% atlaidi. Iedvesmojies un radi savai sejas ādai piemērotāko attīrīšanas rutīnu.

Mīlestībā,

Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox vadītāja un radītāja