Kosmētika, Veselīgs dzīvesveids

SPORTS UN RŪPES PAR ĀDU

Sports un rūpes par ādu, tās attīrīšanu un kopšanu

Sportisko aktivitāšu ietekme uz ādas veselību

Sports un rūpes par ādu kļūst par aktuālu tēmu, jo pavasaris tuvojas un, līdztekus biežākiem saules stariem un putnu čivināšanai, jaušama lielāka cilvēku rosība. Lai arī siltie, gaišie vakari mums vēl tikai priekšā, jau pavisam drīz varēsim nomest liekās drēbju kārtas un ļauties vieglumam arī ārpus mājas.

Doma par pavasari un siltumu mums dāvā arī papildus enerģiju, ko veltīt kustību priekam. Kādam sports ir stāsts par dzīvesveidu, citam pakausī elpo Jaunā gada apņemšanās kļūt aktīvākam, vēl kādam, savukārt, tā ir vēlēšanās uzlabot savu veselību. Turklāt sports, manuprāt, iedvesmo veselīgām pārmaiņām arī ārpus sporta zāles vai ierastās skriešanas taciņas  – ieguldītā enerģija un laiks dabīgi rada vēlmi ieturēt veselīgākas maltītes, izvairīties no kaitīgiem ieradumiem.

Un ir jau arī likumsakarīgi – fiziskās aktivitātes līdz ar biežāku svīšanu izvada toksīnus un palīdz atbrīvoties no atmirušajām ādas šūnām. Tā kā sportošana uzlabo asinsriti, tā atdzīvina ādu, padara to dzīvīgu, mirdzošu un ļauj mums piedzīvot tik gribētās pārmaiņas gan iekšēji, gan arī ārēji. Tāpat svīšana dabiskā veidā mitrina ādu, kas ilgtermiņā palīdz ādai izskatīties labāk. Turklāt, sāls un minerālvielas, kas izdalās sviedrēšanās laikā, darbojas kā dabīgs ādas pīlings, kas novērš kosmētikas palieku, toksīnu un dažādu netīrumu uzkrāšanos ādā.

Kādēļ sportojot nepieciešamas atšķirīgas rūpes par ādu?

Un tomēr, lai arī svīšana treniņu laikā nodrošina vairākus ieguvumus, visa pamatā ir pārdomātas rūpes par ādu, kas būtiski atšķiras no ādas kopšanas rutīnas ikdienā. Tā, piemēram, tā kā sviedri izskalo no ādas toksīnus un šķidrumu, pastāv risks zaudēt arī ādas dabīgo eļļu aizsargslāni. Tas rada riskus iedzīvoties aizsērējušās porās un aknē.

Tāpat svīšanas laikā pastiprināti uz ādas izdalās nātrijs, kas izžūstot var būt īpaši kaitīgs, ja Tev ir jūtīga āda vai nosliece uz, piemēram, ekzēmu vai psoriāzi. Viena no svīšanas priekšrocībām ir netīrumu, nevajadzīgo vielu izvadīšana no ķermeņa, taču, ja toksīni un citas vielas pēc svīšanas nogulsnējas uz ādas, arī tas var būtiski palielināt infekciju un iekaisumu risku. Turklāt, ja sasvīdusi āda nonāks kontaktā ar apģērbu, radīsies berze, nieze, kairinājums, kas dažkārt var izraisīt nepatīkamas ādas infekcijas.

Tāpat dermatologi uzsver, ka svīšanas laikā pastiprināti no ādas izdalās amonjaks un urīnviela, kas ir galvenie ādas iekaisuma izraisītāji. Pastiprināta ūdens uzņemšana pirms treniņa, tā laikā un pēc tam, kā arī ādas attīrīšana uzreiz pēc treniņa, var būtiski samazināt iekaisuma riskus, kas ļaus Tev nodoties sportošanai bez liekām raizēm.

Sejas ādas kopšana pirms un pēc treniņa

No iepriekš stāstītā noteikti sajuti, cik atšķirīgām būtu jābūt rūpēm par ādu – gan pirms, gan pēc sportiskām aktivitātēm. Padalīsimies praktiskos padomos, kas ļaus Tev ieviest saprotamu, drošu ādas kopšanas rutīnu treniņu laikā.

Pirms treniņa:

 • Noņem kosmētiku.
  Grima kārta kombinācijā ar sviedriem aizsprosto poras un nebūt nenāk par labu Tavas ādas veselībai.
 • Attīri ādu.
  Pēc kosmētikas noņemšanas ir svarīgi nomazgāt seju ar maigu attīrīšanas līdzekli, lai pārliecinātos, ka uz ādas nepaliktu kosmētikas un netīrumu pārpalikumi.
 • Mitrini ādu ar krēmu.
  Izklausās neierasti? Un tomēr – šis ir ļoti svarīgi. Svīšana padara ādu dehidrētu, tādēļ ir svarīgi ādai nodrošināt mitruma avotu treniņa laikā.
Jaunums - cietie produkti ādas kopšanai no Vegan Fox

Pēc treniņa:

 • Nomazgā rokas. Pirms aiztiec savu seju, noteikti nomazgā rokas – uz tām glabājas mikroorganismi un baktērijas no sporta zāles ekipējuma, kas var kaitēt Tavas ādas veselībai.
 • Ieej dušā. Šis gan šķiet pašsaprotami, taču noteikti pieminēšanas vērts. Tas ir svarīgi, ne tikai lai neitralizētu sviedru smaku, bet arī lai novērstu baktēriju un sēnīšu infekcijas riskus.
 • Un vēlreiz – mitrini ādu. Ejot dušā, āda kļūst sausa un dehidrēta. Atjauno ādas mitruma līmeni, uzklājot krēmu gan uz sejas, gan uz kakla zonas un ķermeņa.

Izklausās pietiekami vienkārši, vai ne? Liekas, sarežģītākais šajā procesā varētu būt īsto ādas kopšanas līdzekļu izvēle. Gribas taču, lai līdzi ņemamie produkti neaizņem daudz vietas un neizlīst uz Tava treniņu apģērba vai mūzikas austiņām. Tādēļ, rūpēs par Tavām ērtībām, esam radījuši divus cietos produktus sejas un ķermeņa attīrīšanai, kas īpaši noderēs, dodoties uz trenažieru zāli vai ceļojot.

Cietais sejas attīrītājs ar rozā māliem radīs maigu putu mākoni, turklāt kalpos divtik ilgāk, kā attīrošās putas. Savukārt, cietais ķermeņa skrubis ar kivi sēkliņām uz cukura bāzes īpaši maigi un saudzīgi attīrīs ādu, uzlabos tās mikrocirkulāciju, kā arī padarīs ādu gludu un zīdaini maigu. Turklāt tie abi – ērtā, nelielā, aktivitātēm piemērotā formātā, ko varēsi paņemt līdzi nelielā alumīnija trauciņā. Glabā tos savā treniņu somā, dodies dabā vai ņem līdzi lidojumos – šie produkti ļaus Tev baudīt piedzīvojumus bez raizēm!

Mīlestībā,

Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox vadītāja un radītāja