Grozs ir tukšs.

  • Sākums
  • Daba

ADVENTES KALENDĀRS: PADOMI JĒGPILNAM SVĒTKU GAIDĪŠANAS LAIKAM

Adventes kalendārs svētku laikam no Vegan Fox

Pievērsties patiesi svarīgajam

Advente – laiks, kad gaidām gada gaišākos svētkos – ir arī brīdis, kad gribas sirdi un prātu piepildīt ar mīlestību, gan pret sevi, gan pret citiem. Manuprāt, šie svētki ir tieši par to. Par prieku, ko varam dāvināt un saņemt.  
Un es ticu, ja mēs katrs paveiksim ko labu – kādam citam vai paši sev, pasaule kļūs par kripatiņu labāka. Cilvēki kļūs kaut mazliet priecīgāki. Un mūs pārņems miers un īstā svētku sajūta, kas patiesībā ir kaut kas pavisam netverams un maģisks.

Rūpēs par Tevi un Taviem mīļajiem, esam sagatavojuši mīlestībā stiprinātu adventes kalendāru. Šeit atradīsi idejas katrai dienai visa mēneša garumā, lai stiprinātu sevi un savas attiecības ar tuvākajiem!

Ar mīlestību un gaišumu piepildīts ADVENTES KALENDĀRS

27.novembris
Kad Tu pēdējo reizi parūpējies par savu labsajūtu? Vienalga – vai tā būtu silta vanna, pastaiga svaigā gaisā vai kas cits? Prieks slēpjas ikdienā – velti sev laiku, lai no jauna spētu dāvāt sev enerģiju un pozitīvu piepildījumu.

28.novembris
Nosauc 3 lietas, par kurām šobrīd savā dzīvē izjūti pateicību! Šīs siltās sajūtas ļaus piemirst ikdienas likstas un raizes, lai Tu patiesi spētu novērtēt to, ko, iespējams, ikdienā nav viegli saskatīt.

29.novembris
Kam Tu šodien varētu pateikt paldies? Reizēm daudz ko uzskatām par tik pašsaprotamu, ka neviļus piemirstam paust pateicību. Varbūt tā ir Tava mamma vai tētis? Bērni? Vai kāds tuvs draugs, draudzene? Reizēm pat nav nepieciešams iemesls. Citreiz pietiek ar to pašu – “paldies, ka esi līdzās!”.

30.novembris
Parūpējies par savu mieru svētkos – ja ar tuvākajiem esat raduši apmainīties dāvaniņām, sāc gādāt tās tagad, lai pāris dienas pirms svētkiem nepaietu stresā un skriešanā. Apdomā – varbūt ir kas sirsnīgs, ko iespējams pagatavot pašu spēkiem?

1.decembris
Izsaki komplimentu kaut vienam cilvēkam! Iespējams, tas var būt kāds no Tavas ģimenes. Vai varbūt kolēģis darbā? Pavēro, kā pēc labiem vārdiem iemirdzas sarunu biedra acis. Reizēm prieka sagādāšana citam neprasa daudz…

 

2.decembris
Es no sirds ticu, ka nesavtība un iejūtība pret citiem padarīs pasauli par siltākām mājām mums pašiem un mūsu bērniem. Mums līdzās ir tik daudzi, kam nepieciešama palīdzība – īpaši šobrīd, gada aukstajos mēnešos. Kā Tu varētu kādu iepriecināt vai atvieglot kādam ikdienu? Varbūt tas ir sirmgalvis kaimiņos? Vai varbūt dzīvnieku patversme? Vai varbūt kāda organizācija, kam vari ziedot naudiņu? 

3.decembris
Kad Tu pēdējo reizi kaut ko darīji pirmo reizi? Jaunu emociju piedzīvošana ļaus izrauties no ikdienas rutīnas un sajust enerģijas un prieka pieplūdumu. Ne vienmēr tai jābūt konkrētai darbībai. Dažkārt var izlīdzēties ar došanos uz pilsētu, kur nekad neesi bijis. Vai varbūt vēlies pieteikties kādai interesantai meistarklasei? Ko jaunu izvēlēsies Tu?

4.decembris
Otrās adventes siltumu sagaidot, ļaujies mierīgiem brīžiem kopā ar tuvākajiem. Varbūt varat noskatīties kādu filmu Ziemassvētku noskaņā? Vai kopīgiem spēkiem izcepiet piparkūkas?

5.decembris
Dodoties savās ikdienas gaitās, noklausies kādu no savām mīļākajām dziesmām. Lai tā dod Tev enerģiju un labu noskaņojumu jaunai darba nedēļai!

6.decembris
Kā Tev šķiet, kas mēdz būt mūsu lielākie kritiķi? Visbiežāk – mēs paši. Rūpēs par sevi centies patiesi un no sirds apdomāt –  kas ir tas, kas Tev sevī patīk visvairāk? Pieraksti, novieto sev redzamā vietā un aplūko ikreiz, kad Tevi māc šaubas par sevi.

7.decembris
Kas ir tas, kas palīdz Tev sazemēties un sajust mieru, klātesamību? Iespējams, tā var būt kāda dziesma, varbūt sveces liesmiņa vai apzināta pievēršanās kaut kam konkrētam vietā, kurā atrodies? Izmēģini šos instrumentus un lieto brīžos, kad, šķiet, nejūties savā ādā.

8.decembris
Seni pāridarījumi un ievainojumi var Tevī glabāt sāpes un dusmas, kas noteikti nelīdzēs šo pieredzi pārstrādāt. Vēl jo vairāk – rūgtums, ko glabā sevī, dara pāri Tev. Padomā – vai Tavos spēkos ir atlaist seno aizvainojumu? Kas Tev būtu jādara, lai Tu to spētu izdarīt?

9.decembris
Sagatavo Ziemassvētku kartiņas sev mīļiem cilvēkiem. Tās uzburs svētku sajūtu Tevī, turklāt arī pārsteigs un iepriecinās citus.

10.decembris
Ja vien apstākļi to ļauj, šodien pacenties nedarīt NEKO, kā vien būt te un tagad, vērot savus tuvākos un novērtēt brīdi, kurā esi!

11.decembris
Trešajā adventē ļaujies lasīšanas priekam. Iespējams, ir kāda grāmata, kuru sarūpēji jau sen, taču nekādi nebija izdevies pievērsties tās baudīšanai? Iededz svecīti, iekārtojies ērtāk un izbaudi labu lasāmvielu!

12.decembris
Kurš teica, ka pirmdienām jābūt vienmuļām? Pagatavo savu mīļāko našķi un kopā ar ģimeni ļaujieties bezrūpīgai kopā būšanai!

13.decembris
Aizej gulēt ātrāk, kā ierasts. Pilnvērtīgs miegs nākamajā dienā ļaus Tev justies možāk. Kas zina – varbūt šis var kļūt par labu ieradumu?

14.decembris
Darba dienas noslēgumā aizbrauc uz kādu SPA vai baseinu. Ūdens nomierinās, ļaus sasildīties ziemas vakarā, kā arī pamainīs Tavu ikdienas rutīnu.

15.decembris
Tuvojoties svētkiem, rūpēs par sevi apdomā – kas ir tas, ko Tu šogad noteikti nevēlies piedzīvot? Varbūt tā ir neskaitāmu ēdienu gatavošana? Vai varbūt sava budžeta iespēju pārsniegšana?

16.decembris
Satiec sen nesatiktus draugus vai draudzenes! Esot pienākumu virpulī, nereti mēdzam piemirst, cik labi ir ļauties bezrūpībai kopā ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem, kas uzlādē un ļauj sajust prieku!

17.decembris
Baudot sestdienu, izmēģini šo – noliec telefonu un pacenties visu dienu to nelietot. Viedierīces, lai arī mūsdienās ir nepieciešamas, nereti rada trauksmi un raisa nevajadzīgas domas. Attīri savu prātu, ļaujot sev piedzīvot klātesošus brīžus!

18.decembris
Tuvojoties Ziemassvētkiem, padomā par svarīgo. Kādas ir Tavas prioritātes? Vai Tev izdodas dzīvot saskaņā ar tām? Ja nē, kā Tu varētu pārkārtot savu ikdienu, lai Tu spētu dzīvot saskaņā ar sevi?

 

Piedzīvo skaistu un piepildītu svētku gaidīšanas laiku, kas sasildīs Tavu un Tavu tuvāko cilvēku sirdis!

Mīlestībā,

Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox radītāja un vadītāja