Grozs ir tukšs.

PROBLEMĀTISKAS ĀDAS KOPŠANA – SPECIĀLISTES IETEIKUMI

Problemātiskas ādas kopšana – speciālistes ieteikumi

Problemātiskas ādas kopšana – sāpīga tēma ne tikai pusaudžu vecumā

Akne, izsitumi un cita veida problēmas ar ādu ir aktualitāte ne vien pusaudžu vecumā, bet arī vēlāk. Taču labā ziņa – problemātiska āda nebūt nav “diagnoze”. Tas ir ādas stāvoklis un uzliesmojumi atkarīgi no ģenētiskiem faktoriem, ādas uzbūves, hormonālām izmaiņām un ne tikai. Taču labā ziņa – ar paradumu maiņu un individuāli piemeklētiem ādas kopšanas līdzekļiem ādas stāvoklis visbiežāk ir uzlabojams. Par tipiskām grūtībām problemātiskas ādas kopšanā, kā arī efektīviem risinājumiem Instagram tiešraidē runājām ar skaistumkopšanas speciālisti Intu Rozenbergu. Šajā rakstā atradīsi sarunas kopsavilkumu ar būtiskākajiem ieteikumiem.

Pieaugušā vecumā, piemēram, ādas stāvokli var pasliktināt gan hormonālas izmaiņas, gan arī stress, uztura paradumi, veselības problēmas un pat alerģiskas reakcijas. Iespējams, esi novērojusi, ka āda kļūst untumaina pirms mēnešreizēm? Vai varbūt drīz pēc kāda “grēka našķa” notiesāšanas? Vai varbūt Tev atmiņā palikušas grūtniecības vai krūts barošanas laikā piedzīvotās izmaiņas ādā?

Un tomēr – kāda pumpa šur tur vēl nebūt nenozīmē, ka Tava āda ir problemātiska. Ņem vērā – līdzekļiem, kas īpaši paredzēti problemātiskai ādai, ir pret iekaisuma iedarbība. To lietošana bez pamatota iemesla var izjaukt normālas ādas dabīgo mikrofloru.  

7 ieteikumi ādas kopšanai pusaudžu vecumā

Visbiežāk ar pumpām saskaras bērni pusaudžu vecumā. Jauniešiem mūsdienās ir tik daudz pieejama informācija – tostarp par ādas kopšanu. Un tomēr, kā sarunā dalījās Inta, darbā ar pusaugu klientiem novērots, ka virtuālajā vidē pieejamā informācija mēdz būt arī aplama. Tā, piemēram, ja pusaudzim izmetas pāris pumpas, tas nebūt vēl nenozīmē, ka ir akne.

Kā tad īsti pusaudzim vajadzētu kopt ādu? Ar ko sākt? Un kad tomēr vajadzētu vērsties pie speciālista? Lūk, daži fakti par ādu pusaudžu vecumā un skaistumkopšanas speciālistes Intas ieteikumi tās kopšanai:

1) Meitenēm pirmās pumpas var parādīties jau aptuveni gadu pirms mēnešreižu sākuma;

2) Pumpas un izsitumi ne vienmēr nozīmē, ka cēlonis meklējams ārpusē – citkārt tas var liecināt arī par alerģijām, problēmām kuņģa – zarnu trakta darbībā vai nekvalitatīvu uzturu;

3) Pastiprinoties svīšanai un parādoties pirmajām pumpām, būtu svarīgi sākt sejas ādas kopšanu. Jaunai sejas ādai vecumā līdz 25 gadiem pietiek tikai ar sejas ādas attīrīšanu, tonizēšanu un mitrināšanu divas reizes dienā – no rīta un vakarā.

Problemātiskas ādas kopšana – speciālistes ieteikumi

4) Ja uz ādas parādās pumpas, var izmantot specializētos aknes līdzeklus ar pretiekaisuma iedarbību. Taču līdz 15 gadu vecumam jāskatās individuāli – ne katrai ādai šos līdzekļus būs nepieciešamība lietot uz visas sejas ādas. Reizēm pietiks, ja tos izmantos tikai problemātiskajās zonās – piemēram, uz pieres vai zoda, lai neizjauktu ādas dabīgo mikrofloru.

5) Pārtikas un cita veida (piemēram, putekļu ērcītes) alerģijas un akne viena otru var pastiprināt. Ja ir aizdomas par kādu no alerģijām, svarīgi to izzināt pie speciālista un turpināt ar regulāru ādas kopšanu. Ja pāris mēnešu laikā nav uzlabojumu, ieteicams vērsties pie kosmetologa vai dermatologa.

6) Svarīgi, lai pusaudzis ievēro personīgo higiēnu, slaukās ar tīriem dvieļiem, vairākas dienas pēc kārtas nenēsā tās pašas netīrās drēbes. Pretējā gadījumā – ādas iekaisuma procesi var pārvietoties no vienas ķermeņa vietas uz citu.

7) Būtiski arī sekot līdzi kvalitatīvam uzturam, pietiekamai ūdens dzeršanai un regulārai kustībai svaigā gaisā.

Kad tomēr vajadzētu vērsties pie speciālista? Patiesībā – labāk aiziet ātrāk, nekā vēlāk. Tad speciālists ar bērnu var izrunāt būtiskāko par sejas ādas kopšanu un novērst riskus, ka pusaudzis šīs zināšanas sāk meklēt citos kanālos, kas ne vienmēr sniedz uzticamu informāciju. Turklāt, nav noslēpums, ka pusaudžu gados bērni arvien mazāk ieklausās vecākos. Speciālista viedoklis tik tiešām var likt aizdomāties un pozitīvi ietekmēt līdzšinējos uzskatus, ieradumus.

5 soļi, kā kopt problemātisku ādu

Tas, ka āda ir problemātiska, uzreiz nenozīmē, ka āda ir taukaina. Bieži vien šie abi jēdzieni tiek sasaistīti, lai arī patiesībā – arī ļoti taukaina āda var būt dehidrējusies un arī šajā gadījumā rodas iekaisumi. Tā mēdz notikt, ja lielu vērību pievēršam attaukošanai, un attīrīšanai taču pārāk maz uzmanības vēršam uz līdzsvara atjaunošanu.

Ja Tava āda ir problemātiska, svarīgi atjaunot ādas līdzsvaru:

     – Attīri ādu divas reizes dienā. Ja lieto kosmētiku, sākumā noņem to un tikai pēc tam turpini ar savai ādai piemērotu attīrītāju. Svarīgi – arī SPF krēms jānoņem tāpat, kā dekoratīvā kosmētika. Pretējā gadījumā tas aizsprostos poras un padarīs ādu taukainu;

     – Tad nosusini ādu un lieto toniku vai micelāro ūdeni, kas atjaunos ādas dabīgo pH līmeni un ļaus līdzekļiem pēc tam iedarboties intensīvāk un dziļāk;

     – Problemātiskai ādai uz nakti pumpām ieteicams izmantot līdzekli izsitumiem, kas samazinās kņudēšanu, nomierinās ādu, nodrošinās pret iekaisuma iedarbību, to var droši lietot vairākas reizes dienā pēc nepieciešamības.

     – 2x dienā lieto savai ādai piemērotu sejas krēmu.

     – Tāpat 1-2 reizes nedēļā izmanto enzīmu pīlingu. Tas atmiekšķēs, nolobīs ādas virskārtu un intensīvi attīrīs ādu. Sejas ādai nekādā gadījumā neizmanto skrubi – tas var radīt mehānisku traumatizāciju. Pārraujot “strutu bumbuļus”, to saturu vari pārnest uz veselu ādu, tādā veidā arvien veicinot iekaisuma procesus.

Izmēģini mūsu ādas kopšanas līniju, kas radīta īpaši problemātiskai ādai. Šie līdzekļi ne vien attaukos un attīrīs ādu, bet arī dziļi mitrinās to, tādā veidā atjaunojot ādas dabīgo mikrobiomu.

1.solis
Attīrošā želeja

2.solis
Gēls izsitumiem

3.solis
Sejas krēms

 

Mīlestībā,
Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox radītāja un vadītāja