Grozs ir tukšs.

PRAKTISKI PADOMI RŪPĒM PAR ĀDU VASARĀ

rūpes par ādu vasarā

Bezrūpīgi mirkļi dabā

Beidzot esam sagaidījuši vienu no gaidītākajiem gadalaikiem – vasaru! Noteikti ne reizi vien esi dzirdējusi uz vēsajiem mēnešiem attiecināto teicienu par to, ka nav nepiemērotu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs. Tas lieku reizi atgādina par to, ka, baudot dabas sniegto daudzveidību, ir ārkārtīgi svarīgi parūpēties par sevi un savu ādu.
Un tad pienāk vasara, mūs pārņem silts vieglums, bezrūpība un jūras viļņu šalkas, un šķiet, vairs nav jādomā ne par nepiemērotiem laikapstākļiem, ne par tiem piemērotu apģērbu. Tajā pat laikā ir vērts atcerēties – saule, lai gan ļoti gaidīta un sildoša, vienā mirklī var sagādāt arī ne mazums rūpju.

3 ieteikumi, kas jāņem vērā, atrodoties saulē

Vai zināji, ka saules ietekmē bojāta āda laika gaitā kļūst sausa, krunkaina un var pat mainīt krāsu? Lai gan āda agrāko apdegumu vietā var šķist biezāka, patiesībā – tā ir krietni novājināta. Turklāt pats svarīgākais – pārmērīga gozēšanās saulē var radīt ādas vēža risku, kas šobrīd, diemžēl, ir viens no izplatītākajiem vēža veidiem.
Protams, tas nenozīmē, ka pilnībā jāizvairās no saules, nebūt ne. Saules gaisma mums, kā ikvienai dzīvei būtnei, ir vitāli svarīga. Tā ne tikai palīdz uzņemt nepieciešamo D vitamīna devu aukstajiem gada mēnešiem. Galu galā – tā ievērojami uzlabo arī mūsu mentālo pašsajūtu.

Un tomēr, ir vērts pievērst uzmanību tam, lai gozēšanās saulītē radītu pēc iespējas mazāku negatīvu ietekmi uz mūsu veselību. Tāpēc izvairies no uzturēšanās tiešos saules staros dienas karstākajā laikā – no 12:00 līdz 15:00.
Turklāt, kamēr vien saulīte ir pie apvāršņa, atceries parūpēties par sevi un saviem mīļajiem, ievērojot 3 vienkāršus drošības nosacījumus:
1. Vienmēr lieto sauļošanās aizsarglīdzekli. Katru dienu. Pat šķietami mākoņainās dienās mūsu āda ir jutīga pret UV stariem.
2. Piedomā par apģērbu – karstajā laikā valkā gaišas, viegla auduma drēbes. Tāpat neaizmirsti par cepuri – vēlams ar platām malām, jo arī tā var pasargāt Tavu seju un plecus no apdegumiem.
3. Valkā saulesbrilles, kas filtrē UV gaismu.

rūpes par ādu vasarā

Ko iesākt, ja tomēr gadījies pārāk daudz uzturēties saulītē?

Noteikti teju ikvienam vasarīgā bezrūpībā gadījies piemirst par iespējamo saules negatīvo ietekmi uz mūsu ādu. Kā tad rīkoties, ja saules ir bijis par daudz?

  • Pēc iespējas ātrāk dodies telpās, prom no saules.
  • Atdzesē ķermeni vēsā dušā, vēsā vannā vai lieto vēsu, mitru dvieli.
  • Dzer daudz ūdens, lai novērstu ķermeņa dehidrāciju.
  • Ja saules radītie apdegumi rada neizturamas sāpes, nekavējies un vērsies pie ārsta!

5 produkti, kas palīdzēs mazināt saules apdegumu radītās sekas

Ja jūti, ka spēsi parūpēties par sevi mājas apstākļos, ādas apārstēšanai un atvēsināšanai var izmantot arī dažādus mājās atrodamus produktus. Tā, piemēram:

1. Alveja. Šī ir viena no labākajām izvēlēm, lai parūpētos par saules ietekmē bojātu ādu. Alveja ne tikai ārstē vieglus apdegumus un mazina pietūkumu, bet arī paātrina dzīšanas procesu. Nogriez alvejas lapu un uzklāj tās želeju tieši uz apdeguma. Atkārto vairākas reizes dienā, līdz āda atguvusies. Starp citu, ne velti pilnīgi visi mūsu ķermeņa krēmi bagātināti ar alvejas ekstraktu. Šī auga labvēlīgās īpašības nudien pārsteidz – tā ir ne tikai antibakteriāla, bet arī dziedinoša, mitrinoša, kā arī veicina asinsriti.
2. Kartupeļi. Kartupeļa šķēlēs esošā ciete var palīdzēt mazināt apdeguma radītās sāpes. Sagriez kartupeli šķēlēs un vieglām kustībām ar tām masē ādu. Ja apdegums ir radies nesen un joprojām ir sāpīgs, kartupeļa gabalus var sablendēt un šķēļu vietā izmantot blendēto masu.
3. Kokosriekstu eļļa. Tā ne tikai mitrinās un aizsargās Tavu ādu, bet arī mazinās radušos iekaisumu.
4. Auzu pārslas. Arī tās var būt glābiņš gadījumos, kad saules apdegums rada sāpes un diskomfortu. Auzas samazinās niezi un, pateicoties to pretiekaisuma īpašībām, nomierinās kairinātu ādu. Tās var izmantot blendētas, kombinācijā ar, piemēram, augu pienu vai ūdeni. Uzklāj masu uz ķermeņa un atstāj uz 20 minūtēm.
5. Soda. Tā palīdzēs līdzsvarot ādas pH līmeni, atvieglos niezi un kairinājumu. Pāris karotes sodas sajauc ar ūdeni un iemērc šķīdumā vati uz dažām minūtēm. Ādas ārstēšanā izmanto sasūkušos vates gabaliņus.

Vai redzi, cik daudz patiesībā varam paveikt mājas apstākļos?
Es gan ļoti ceru, ka Tava vasara būs viegla un bezrūpīga, un saulīte Tev sarūpēs tikai patīkamus un siltus brīžus. Un tomēr atceries – pat tad, ja līdz šim izdevies izvairīties no saules radītiem apdegumiem, parūpējies par sevi un baudi sauli ar mēru.

Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox radītāja un vadītāja