Grozs ir tukšs.

5 IETEIKUMI ENERĢIJAS ATJAUNOŠANAI PAVASARĪ

5 ieteikumi kā atjaunot enerģiju

Enerģijas nozīme līdzsvarotai ikdienai

Ir iestājies ilgi gaidītais pavasaris. Vakari kļūst gaišāki un siltāki, un arī mēs paši vairāk laika tiecamies pavadīt dabā. Nezinu, kā Tu, bet es siltumu un saules gaismu gaidu vairāk, kā citus gadus.
Enerģija man ir vitāli svarīga, lai turētu sevi balansā starp ģimeni, ikdienu un darbu. Un, ja tās trūkst, visai ātri varu attapties uz izdegšanas robežas. Un esmu piefiksējusi, ka tieši pavasara sākums ir brīdis, kad mans enerģijas līmenis ir viszemākais, tādēļ tiecos atrast veidus, kā to celt.
Kāpēc man tas ir svarīgi? Jo mēs varam turpināt dzīvot ar tukšām baterijām, cerot, ka tās uzlādēsies pašas no sevis. Taču, manuprāt, enerģija būtiski maina to, ar kādu sajūtu dzīvojam – tā ir kas vairāk kā tikai tukša kapacitāte. Tas ir stāsts par prasmi un gudrību darboties ar prieku. Un man ir svarīgi apzināties, ka es dzīvoju pilnasinīgi. Jo tas, kā darām kaut ko vienu savā ziņā arī atspoguļo to, kā darām visu pārējo. Tādēļ jā – manuprāt, enerģijai ir nozīme. 

Praktiski ieteikumi, kā atgūt enerģiju pavasarī

Nav noslēpums, ka saules gaisma palīdz vairot enerģiju, saglabāt mieru un koncentrēties spēju. Tāpēc esmu pārliecināta, ka tieši pavasaris ir īstais laiks, kad rūpēs par sevi varam atjaunot un vairot enerģiju, lai no jauna spētu radīt un iedvesmot. Šoreiz vēlējos dalīties praktiskos ieteikumos, kas man palīdz atjaunot enerģijas rezerves pavasarī.

1. Uzsmel sevī dabas spēku

Pavasarī daba ar mums dāsni dalās ar savām dāvanām. Dzīvs piemērs – kļavu un bērzu sulas. Koku sulās ir tādas vērtīgās vielas, kā mangāns, cinks, kalcijs, magnijs, dzelzs, fosfors, kālijs un ne tikai. Palutini sevi ar glāzi veselīgas un dabīgas enerģijas, kas nākusi no mammas dabas klēpja. Tāpat noteikti neaizmirsti saules gaismu, kas pavasarī mūs lutina arvien biežāk. Tā Tu parūpēsies gan par Tavu fizisko, gan arī par emocionālās labsajūtu.  

2. Esi kustībā

Vai ikdienā dodies regulārā pastaigā vai skrējienā? Vai varbūt vingro? Ja nē, iespējams, izklausīsies greizi, ja teikšu, ka šādi vari celt savu enerģijas latiņu. Jo ir taču tik grūti saņemties kustībai tad, ja esi uz spēku izsīkuma robežas. Taču paturi prātā – enerģija vairo enerģiju. Un ir svarīgi to izmantot gudri. Kustoties Tu apgādāsi savu ķermeni ar skābekli, kas palīdzēs ne tikai vairot labsajūtu, bet arī koncentrēties spēju. Turklāt, nododoties fiziskām aktivitātēm, Tu arī stiprināsi savu imūnsistēmu, par ko ilgtermiņā Tavs ķermenis būs ļoti pateicīgs.

3. Parūpējies par pilnvērtīgu uzturu

Pēc garās ziemas Tavs organisms noteikti būs sailgojies par pamatīgas devas svaiguma un viegluma. Izvēlies uzturvielām un vitamīniem bagātus zaļo lapu dārzeņus un zaļumus – spinātus, lapu salātus, pētersīļus, lociņus.
Tāpat neaizmirsti savu maltīti papildināt ar veselīgajiem pavasara vēstnešiem – zaļajiem dīgstiem un mikrozaļumiem. Tie ne tikai satur A, B, C, D un E vitamīnus, bet arī daudz vērtīgas minerālvielas – dzelzi, fosforu, cinku, magniju, kāliju.
Turklāt Tu vari vairot pavasarīgas sajūtas, diedzējot zaļumus pati.
Šādi ne tikai iegūsi kvalitatīvas un veselīgas piedevas, bet arī ietaupīsi finanses.
Esmu pārliecināta, ka sabalansēts un veselīgs uzturs ne tikai atgriezīs dzīvīguma sajūtu, bet arī palīdzēs atmodināt pēc ziemas nogurušo ādu.

5-ieteikumi-ka-atjaunot-energiju

4. Ieklausies savā ķermenī

Tieši tik vienkārši. Ja Tavs ķermenis Tev lūdz paņemt pauzi, dari to! Negaidi īpašu uzaicinājumu. Mana pieredze liecina, ka gaidīšana var novest tikai pie nevēlamām veselības problēmām. Paguli diendusu, ja ir iespēja. Paņem brīvdienu, ja jūti vajadzību. Dari vairāk lietas, kas Tevi iepriecina un aizrauj. Jo es no sirds ticu, ka vairumā gadījumu, iespējams, mēs nedarām par daudz. Mēs vienkārši darām pārāk maz to, kas mūs piepilda un aizrauj.

5. Konsultējies ar ārstu

Ja ilgāku laiku cīnies ar enerģijas zudumu, ir vērts aprunāties ar savu ģimenes ārstu. Iespējams, pie vainas nav īslaicīgs ziemas nogurums, bet gan veselības problēmas. Nododot asins analīzes, vari laikus konstatēt dzelzs tūkumu, kā arī B un D vitamīnu deficītu, kas būtiski var ietekmēt Tavu enerģiju un radīt hronisku nogurumu. Ārsts var noteikt diagnozi un to ārstēt. Esi atbildīgs un parūpējies par savu ķermeni. Tas Tev būs pateicīgs!

Maija Rieksta-Riekstiņa,
Vegan Fox radītāja un vadītāja