Kosmētika, rūpes par sevi

KĀ KOPT TAUKAINU VAI PROBLEMĀTISKU ĀDU?

Kā kopt taukainu vai problemātisku ādu

Kādas ir taukainas ādas pazīmes?

Kā kopt taukainu vai problemātisku ādu, lai tā, īpaši vasarā, neradītu diskomfortu. Raksturīgo pastāvīgo spīdumu nereti var pastiprināt stress, gaisa mitrums, hormonu disbalanss un arī ģenētika. Ja Tev ir taukaina āda, ar gadiem vai, piemēram, mainot ierasto vidi un dzīvesveidu, Tavs ādas tips var mainīties. Un tomēr – ievērojot noteiktu ādas kopšanas rutīnu, Tavos spēkos jau tagad ir mazināt taukainai ādai raksturīgo spīdumu.

Kā saprast, vai Tev ir taukaina un problemātiska āda? Protams, precīzi savu ādas tipu vari noteikt dermatologa vai kosmetologa vizītē, kur Tevi uzklausīs un rūpīgi apskatīs Tavu ādu. Taču par to var liecināt arī šīs dažas pazīmes:

 • Jūtami eļļaina, spīdīga āda;
 • Atvērtas vai aizsērējušas poras, kas īpaši novērojamas taukainākajās sejas zonās;
 • Nereti uz sejas novērojami komedoni (melnie punktiņi jeb “blackheads”);
 • Pūtītēm ir regulāra tendence veidoties ne vien uz sejas, bet arī uz krūtīm un muguras;
 • Taukaini mati, kas bieži jāmazgā.

Un tomēr – ir arī dažas taukainas ādas priekšrocības. Pateicoties dabīgajam ādas mitrumam, ar taukainu ādu Tev visdrīzāk nav jāuztraucas par sausumu, pleķiem vai strauju ādas novecošanos.

Ka-kopt-taukainu-vai-problematisku adu (2)

5 padomi, kā kopt taukainu vai problemātisku sejas ādu

Taukaina un problemātiska āda prasa specifiskas rūpes – īpaši karstākā laikā, kad biežāk svīstam. Lūk, daži padomi, kā pareizi kopt taukainu vai problemātisku sejas ādu:

 1. Regulāri noskalo seju ar siltu ūdeni – no rīta, vakarā, pēc treniņa, karstā laikā – pēc nepieciešamības. Izvairies no ziepēm un tīrīšanas līdzekļiem ar smaržvielām vai asām ķīmiskām vielām, kas var kairināt ādu, padarot to vēl taukaināku.
 2. Tonizēšanai izmanto sejas toniku vai micelāro ūdeni. Tie mazinās poras, palīdzēs kontrolēt ādas mitruma līmeni un noņems liekās eļļas un netīrumus.
 3. Uzmanīgi nosusini ādu. Pēc mazgāšanas noslauki ādu ar mīkstu dvielīti. Un tomēr – dari to uzmanīgi, jo pārmērīga beršana jau atkal var stimulēt ādas sviedru un tauku dziedzerus.
 4. Neizvēlies ādas kopšanas produktus uz eļļas bāzes.
 5. Atceries par sejas masku. Atsevišķas sejas maskas var palīdzēt līdzsvarot ādu. Meklē vai pagatavo pati sejas masku, kuras sastāvā būtu, piemēram, māls vai auzu pārslas. Auzu pārslas palīdz dziļi attīrīt ādu, to sastāvā ir antioksidanti un tās palīdz pasargāt ādu no iekaisumiem. Savukārt, māls satur minerālvielas, kas absorbē eļļas un mazina ādas spīdumu, vienlaikus nekairinot ādu.

Tāpat nav noslēpums – skaistums sākas ar veselīgiem ieradumiem. Īpaši tad, ja Tev ir taukaina vai problemātiska āda, ir ārkārtīgi svarīgi dzert daudz ūdens un ievērot sabalansētu uzturu. Nekvalitatīvs uzturs var izraisīt toksīnu uzkrāšanos organismā. Ūdens, savukārt, palīdz izvadīt toksīnus un novērš ādas dehidrēšanās riskus.

Kāpēc nepieciešams mitrināt taukainu ādu?

Varētu šķist – ja reiz sejas ādas mitruma līmenis ir pārmērīgs, kam tad lietot līdzekļus sejas ādas mitrināšanai? Un tomēr – lai regulētu dabīgās eļļas daudzumu, mitrināšana ir viens no svarīgākajiem ādas kopšanas rutīnas priekšnosacījumiem.

Cīnoties ar lieko eļļas daudzumu un neizmantojot ādas mitrināšanai paredzētos līdzekļus, Tava āda var dehidrēties – attiecīgi, tā sāks ražot vēl vairāk eļļas, lai kompensētu trūkstošo. Rūpīgi piemeklēts sejas krēms palīdzēs regulēt eļļas daudzumu.

Izvēloties un lietojot sejas krēmu taukainai vai problemātiskai ādai, ņem vērā:

 1. Izvēlies līdzekļus uz ūdens bāzes ar vieglu konsistenci.
 2. Izvēloties sauļošanās krēmus, izvairies no smaržvielām un eļļām.
 3. Krēmu uzklāj, kamēr āda vēl ir mazliet mitra – šādi krēma aktīvās vielas iekļūs dziļāk, tādā veidā efektīvāk pildot savu uzdevumu.

Kā noprati, ja Tev ir taukaina vai problemātiska āda, ir būtiski izvēlēties īpaši tai piemērotus kopšanas līdzekļus. Tādēļ esam radījuši sejas ādas kopšanas līdzekļu līniju taukainai vai problemātiskai ādai:

 • Attīrošās putas palīdzēs regulēt ādas taukainās un sausās zonas un atjaunos matētas ādas izskatu;
 • Mitrinošā krēma sastāvu esam bagātinājuši ar alvejas ekstraktu, kas regulēs ādas mitruma līmeni, kliņģerīšu ekstraktu, kas nodrošinās ādas attaukošanu, betaīnu – dabīgu mitrinātāju no cukurbietēm, kā arī vitamīnu kompleksu mirdzošai un veselai sejas ādai, tam ir īapši viegla želejveidīga tekstūra;
 • Cietais sejas attīrītājs ar rozā māliem būs piemērots visiem ādas tipiem. Tas bagātinās ādu ar mikroelementiem, atjaunojot ādas veselīgo izskatu.

Mīlestībā,

Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox vadītāja un radītāja