Grozs ir tukšs.

5 SOĻI, KĀ KOPT PĒDU ĀDU VASARĀ

5 soļi, kā kopt pēdu ādu vasarā

Kādēļ vasarā pēdas prasa īpašas rūpes?

Rūpes par pēdu labsajūtu un veselību nereti tiek atstātas novārtā – īpaši sezonā, kurā ikdienu pavadām slēgtos apavos. Un tomēr – arī tad, ja pēdas šķietami “slēpjas” apavos, tās piedzīvo ievērojamu slodzi. Pastaigu kilometri, steiga, gaisa temperatūras svārstības un cieši apavi – šie ir tikai daži iemesli, kuru dēļ noteikti ir vērts pievērst uzmanību Tavu pēdu veselībai. Galu galā – Tavas pēdas palīdz Tev nokļūt tur, kur vēlies būt.

Taču, īpaši siltās sezonas laikā, pēdu kopšana būtiski atšķiras. Karstākā laikā mūsu asinsvadi izplešas. Tas ir dabisks veids, kā ķermenis cenšas atveldzēties. Un tomēr – vienlaikus tas traucē pēdu labsajūtai un skaistumam.

Tā, piemēram, kājas biežāk var būt pietūkušas, tādēļ, šķiet, apavi, kas ikdienā der kā uzlieti, vasarā var uzberzt ne vienu vien tulznu. Tāpat vasarā pēdas ir vairāk pakļautas sausumam, līdz ar to āda biežāk var plaisāt un būt ievērojami raupjāka. Un, kas būtiski, karstā laikā var būtiski palielināties sēnīšu infekciju risks.

5 soļi, kā kopt pēdu ādu vasarā

Kā kopt kāju pēdas vasarā un izvairīties no iepriekš minētā? Ja vēlies parūpēties par veselīgu un maigu pēdu ādu, vasarā iesaku Tev:

1. Ļauj pēdām veldzēties gaisa peldēs
Īpaši, ja Tavām pēdām ir nosliece uz pastiprinātu svīšanu, kaut uz dažām minūtēm dienā novelc apavus, zeķes un ļauj pēdām elpot.

2. Pasargā pēdas no infekcijām
Pastaigas basām kājām ir ne vien patīkamas, bet arī palīdz norūdīties. Un tomēr – ir vietas, kur labāk pasargāt pēdas. Tā, piemēram, koplietošanas dušā pie pludmales vai sporta zālē labāk uzvelc apavus – šādi Tu izvairīsies no kāju sēnīšu infekcijām vai kārpām. Tāpat apskati, vai pēdās nav iegriezumi vai plaisas – ja tādas pamani, labāk nosedz ādu.  

3. Izvairies no ”iešļūcenēm” jeb “flip flop” tipa kurpēm
Lai arī šie apavi ir ērti valkājami, tie pakļauj pēdas dažādu slimību riskam – īpaši, ja tās valkājam ilgstoši, vairākas dienas pēc kārtas. Tās nesniedz pēdām nepieciešamo atbalstu, pirksti “salīp” kopā, lai noturētu iešļūcenes kājās, kā rezultātā var veidoties tulznas. Tā vietā labāk izvēlies apavus ar siksniņu ap potīti – šāda tipa apavi labāk noturēsies kājās un neradīs savainojuma riskus. 

4. Atceries par saules aizsargkrēmu
Uzklāj aizsargkrēmu arī uz pēdām, lai pasargātu tās no apdeguma riskiem. Pretējā gadījumā apavu nēsāšana var kļūt pat sāpīga.

5. Nomazgā pēdas un iezied tās ar krēmu
Īpaši pēc baskāju pastaigām ir svarīgi ievērot higiēnu. Ik vakaru atceries nomazgāt pēdas ar ūdeni un ziepēm. Pēc tam saudzīgi tās nosusini – sevišķi pirkstu starpas – un noslēgumā atceries ādu palutināt ar pēdu krēmu. 

3 ieteikumi, kā uzklāt pēdu krēmu

Lai saglabātu pēdu ādu maigu un mīkstu, iesaku lietot pēdu krēmu katru dienu – ja izdodas, pat divreiz dienā.

1. Kad lietot pēdu krēmu?

Labākais laiks pēdu krēma lietošanai ir uzreiz pēc dušas vai vannas, kamēr pēdas vēl ir mitras un āda mīksta – šādi krēms labāk uzsūksies.

Vasarā īpaši patīkama un veldzējoša var būt pēdu vanniņa. Sagatavo bļodu ar siltu ūdeni, pievieno lavandas lapiņas, kumelītes vai citus ārstniecības augus pēc patikas. Pamērcē ādu 15-20 minūtes un tad ādas attīrīšanai no atmirušajām šūnām izmanto ķermeņa skrubi.

2. Kā pareizi lietot pēdu krēmu?
Pēdas nosusini un tad apļveida kustībām iemasē krēmu pēdās – tas uzlabos asinsriti un uzlabos ādas dzīšanu vietās, kur tas ir nepieciešams. Taču ņem vērā – izvairies no krēma lietošanas starp kāju pirkstiem. Mitrums, īpaši karstākā laikā, var izraisīt pēdu infekcijas.

3. Kā saglabāt pēdu krēma mitrinošo efektu ilgāk?
Ja vēlies, lai pēdas labāk absorbē mitrumu, pēc krēma lietošanas uz nakti vari uzvilkt zeķītes.

Vieglam vasaras solim izvēlies kādu no mūsu dabīgā sastāva pēdu krēmiem. Barojošais pēdu krēms veidos dabīgu ādas aizsargslāni, nodrošinās pilnvērtīgu pēdu ādas barošanu, kā arī ārstēs un dziedēs sasprēgājušu pēdu ādu.

Savukārt, Atsvaidzinošais pēdu krēms mitrinās ādu un sniegs ilgstošu svaiguma sajūtu. Krēms ātri iesūksies ādā, turklāt, pateicoties sastāvā esošajām tējas koka, lavandas un bergamotes ēteriskajām eļļām, tam piemīt antibakteriāla iedarbība.

Mīlestībā,

Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox vadītāja un radītāja