Daba, Veselīgs dzīvesveids

5 PĀRTIKAS PRODUKTI, KURU SASTĀVS NĀKS PAR LABU TAVAS ĀDAS VESELĪBAI

Ikdienišķas izvēles – Tavs ceļš uz labu pašsajūtu un izskatu

Mūsu dzīves kvalitāti lielā mērā ietekmē ikdienas izvēles. Šķietami mazi soļi tik tiešām būtiski nosaka to, kā jūtamies, kā izskatāmies, cik enerģiski esam un galu galā – kā mūsu ķermenis un prāts funkcionē ilgtermiņā.
Tā, piemēram, ir pierādīts, ka pārtikas produkti, ko lietojam ikdienā, lielā mērā ietekmē to, cik veselīga ir mūsu āda. Jā, tieši tik vienkārši! Uzturs nudien var mazināt grumbiņu rašanos, kā arī novērst izteikti sausas vai gluži pretēji – taukainas ādas radīto diskomfortu.

Sabalansēta uztura ietekme uz veselību un izskatu

Pārdomāts uzturs tik tiešām var būt Tavs sabiedrotais ceļā uz veselīgu izskatu un labu pašsajūtu. Kā zināms, āda ir mūsu lielākais orgāns. Un tas, kādus pārtikas produktus ikdienā patērējam, var būtiski ietekmēt to, cik starojoša un veselīga ir tā ir.
Protams, jādzīvo saskaņā ar sevi, jo pārmērīga savu vēlmju ierobežošana nav veselīga mūsu mentālajai pašsajūtai. Un tomēr, ādas stāvokļa uzlabošanai eksperti nereti iesaka izvairīties no dzīvnieku valsts izcelsmes produktiem, alkohola, cukura un ceptiem, eļļainiem ēdieniem.
Tā vietā ir svarīgi pievērst uzmanību, lai Tavā ikdienas uzturā būtu pietiekami daudz vitamīniem, minerālvielām un antioksidantiem bagāti produkti, kas ne tikai uzlabos Tavu fizisko labsajūtu, bet arī būtiski var ietekmēt Tavas ādas veselību un izskatu.
Vai redzi? Tas nav stāsts par dārgām un sarežģītām izvēlēm. Tās ir vienkāršas, ikdienišķas rūpes par sevi.

Produkti, kas labvēlīgi ietekmēs Tavas ādas stāvokli

Palutini sevi ar gardiem un uzturvielām bagātiem produktiem! Rūpes par sevi sākas ar maziem, ikdienišķiem soļiem. Nākamreiz papildini savu pirkumu groziņu ar šiem 5 produktiem,  kas ne tikai bagātinās garšu un krāsu buķeti uz Tava šķīvja, bet arī nāks par labu Tavas ādas veselībai un skaistumam.
1.Avokado 
Šis noteikti nav nekāds pārsteigums. Avokado satur E un C vitamīnus, kā arī nepiesātinātās taukskābes, kas palīdzēs uzlabot ādas elastību un saglabāt optimālu ādas mitruma līmeni. Atsevišķi pētījumi liecina, ka avokado satur arī vielas, kas var palīdzēt aizsargāt ādu no saules negatīvās ietekmes, tostarp no pāragras grumbiņu rašanās.

5-partikas-produkti

2. Valrieksti
Lai gan visi rieksti satur vērtīgas uzturvielas, ādas veselību īpaši labvēlīgi var ietekmēt tieši valrieksti. Tie satur daudz Omega-3 un Omega-6 taukskābes, selēnu, cinku, proteīnu un E vitamīnu. Visas šīs vērtīgās vielas palīdzēs uzturēt ādu starojošu un veselīgu.
3. Saldie kartupeļi
Saldie kartupeļi ir lielisks beta karotīna un A vitamīna avots. Un, kā izrādās, iekļaujot uzturā pietiekami daudz šo produktu, beta karotīns iesūcas ādā un palīdz to aizsargāt no saules radītās negatīvās ietekmes.
4. Brokoļi
Brokoļi satur daudz vitamīnus un minerālvielas, tostarp A un C vitamīnus, kā arī cinku un karatinoīdus, kas, savukārt, stimulē vielmaiņu aknās un sirdī, kā arī aktīvi piedalās šūnu atjaunošanā.
5. Sarkanā un dzeltenā paprika
Paprika satur beta karotīnu un C vitamīnu, kas ir būtiski antioksidanti. Tāpat svarīgi, ka C vitamīns veicina kolagēna veidošanos un palīdz uzturēt veselīgu ādu.

Šie ir tikai daži vērtīgi produkti. Taču atceries – labas pašsajūtas atslēga ir balansā. Ir svarīgi ēst pilnvērtīgi un ik pa laikam neliegt sev to, ko kārojas. Esi saskaņā ar sevi, rūpējies par savu veselību un esi bez raizēm – Tavs ķermenis to novērtēs!

Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox radītāja un vadītāja