Nekategorizēts

SEJAS ĀDAS KOPŠANA SOLI PA SOLIM

Sejas ādas kopšana soli pa solim - ieteikumi no Vegan Fox

Lai atvieglotu Tavas rūpes par sejas ādu, šoreiz padalos ar špikeri – soli pa solim instrukciju sejas ādas kopšanas produktu lietošanai no rīta un vakarā. Lai izdodas iedvesmoties veselīgai un mirdzošai sejas ādai!

1.solis sejas ādas attīrīšana

Sejas ādas kopšanā pirmais solis nemainīgi – attīrīšana. Man labpatīk sejas ādu pielīdzināt gleznošanas audeklam. Būtu grūti radīt ko skaistu uz noķēpāta audekla, vai ne? Vai, piemēram, uz tāda audekla, kurš it kā jau diži nav aiztikts, bet tomēr kādu laiciņu stāvējis malā un nu viscaur noklāts ar plānu putekļu kārtu?

Tāpat ir ar sejas ādu. Neatkarīgi no tā, vai lieto, vai nelieto kosmētiku, āda vispirms ir jāattīra. Jā, arī tad, ja naktī ar tīru seju esi gulējusi uz tīras spilvendrānas. Un, jā, arī tad, ja visu dienu neesi spērusi kāju ārpus mājas un vakarā seja šķiet tīra, jo:

    – Uz ādas joprojām var uzkrāties ārējās vides netīrumi, kā rezultātā var aizsprostoties poras;
    – Gan pa dienu, gan pa nakti mēs svīstam – pat, ja tā Tev pašai neliekas;
    – Visas diennakts garumā nepārtraukti izdalās ādas sebums, kas ir jānotīra;
    – Uz tīras ādas labāk iedarbosies pretnovecošanās un arī mitrinošie produkti.

Sejas ādas attīrīšana būtiski atšķiras, atkarībā no Taviem ikdienas paradumiem. Tā, piemēram, ja lieto kosmētiku, Tev jāveic dubultā sejas attīrīšana:

    – Noņem no sejas kosmētiku, izmantojot, piemēram, rožu micelāro ūdeni vai citu līdzekli pēc izvēles;
    – Un tikai tad veic otro soli – attīri seju, kaklu un dekoltē ar attīrošajām putām, cieto sejas attīrītāju, želeju, pieniņu vai citu līdzekli. Ja kosmētiku nelieto, veic tikai šo soli.

Sejas attīrošās putas

2.solis – papildus līdzeklis rūpēm par sejas ādu

Vēl pirms ķeries klāt ādas mitrināšanai, iesaku izmantot arī kādu papildus līdzekli rūpēm par veselīgu un mirdzošu ādu ilgtermiņā. Arī tad, ja izvēlēsies visus tālāk pieminētos produktus, kā ikdienā to daru arī es, varu apsolīt, ka Tava sejas ādas kopšana rutīna kopumā joprojām neaizņems ilgāku laiku, kā 5 minūtes. Atkarībā no Tava vecuma un ādas stāvokļa, vari izvēlēties šos produktus, kurus pēc ādas attīrīšanas iesaku lietot tieši tādā secībā, kādā tos minu šajā sarakstā:

    – Rožu micelārais ūdens. Ādas tonizēšana ir nākamais svarīgais solis pēc ādas attīrīšanas, taču to bieži aizmirst un gana nenovērtē. Tonizēšana palīdz notīrīt visas atliekas no attīrīšanas līdzekļa un atsvaidzina ādu, vienlaikus līdzsvaro ādu un atjauno tās dabisko pH līmeni;

    – Hialuronskābes serums. Hialuronskābe mūsu saistaudos ir dabiski. Un tomēr, laikam ejot, hialuronskābes daudzums ādā samazinās un ir svarīgi to nodrošināt ar rezervi. Līdz 30 gadiem iesaku lietot serumu vienu reizi dienā, savukārt, pēc 30 gadu vecuma – divas reizes dienā.

    – Pretgrumbu acu krēms. Ādā ap acīm visātrāk parādās pirmās grumbiņas. Atbalsti ādas dabīgās aizsargspējas un pabaro to ar dabīgajiem sviestiem, eļļām, vitamīniem un augu ekstraktiem.

3. solis – mitrinošs krēms

Tāpat kā ādas attīrīšana, ādas mitrināšana ir viens no svarīgākajiem ādas kopšanas soļiem. Ādas krēms savā ziņā ir kā “ķirsītis uz kūciņas” – tas nostiprinās visu iepriekšējo ādas kopšanas līdzekļu labvēlīgo efektu un radīs dabīgu aizsargslāni, lai ilgākā periodā pasargātu Tavu ādu.

Daži fakti par mūsu sejas krēmiem:

    – Līdz pat 98% dabīgu sastāvdaļu;
    – Sastāvā dabīgie ekstrakti – no alvejas, kliņģerītēm;
    – Dabīgās eļļas un sviesti sekmē aktīvo vielu uzsūkšanos un veido aizsargslāni;
    – C un E vitamīnu komplekss darbojas kā spēcīgs antioksidants un palīdz cīnīties pret pirmajām grumbiņām.

Mana ādas kopšanas rutīna ar 5 soļiem

Savukārt, ja plāno izvēlēties visus trīs 2. sadaļā minētos papildus līdzekļus rūpēm par sejas ādu (kā es), iespējams, pamanīji, ka sejas ādas kopšanas rutīna nu iedzīvina veselus 5 soļus. Iespējams, sākumā var rasties zināms apjukums un špikeri prasīsies izmantot biežāk. Taču, tā kā šie soļi joprojām neaizņem vairāk kā 5 minūtes, es ticu, ka jau pāris dienu laikā tie iespiedīsies Tavā atmiņā kā reizrēķins un ļaus iedzīvināt saprotamus un ādai tīkamus sejas ādas kopšanas rituālus.

Arī manā kosmētikas maciņā ir visi šie līdzekļi un tos izmantoju gan no rīta, gan vakarā, jo es esmu jau vecumā pēc 40 gadiem, kad papildu rūpes ādas kopšanai ir ļoti nepieciešamas. Mana ikdienas sejas ādas kopšanas rutīna izskatās šādi:

  1. attīrošās putas (vakaros)/ cietais sejas attīrītājs (no rīta);
  2. rožu micelārais ūdens;
  3. hialuronskābes serums;
  4. pretgrumbu acu krēms;
  5. Mitrinošs sejas krēms.

Ar mīlestību,
Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox radītāja un vadītāja