Grozs ir tukšs.

KĀ STIMULĒT LIMFAS ATTECI MĀJAS APSTĀKĻOS?

Kā stimulēt limfas atteci mājas apstākļos - ieteikumi no Vegan Fox

Kāda ir limfātiskās sistēmas nozīme?

Limfa darbojas kā sava veida ķermeņa “drenāžas” sistēma, tādēļ stāstu par ķermeņa veselību un kā stimulēt limfas atteci mājas apstākļos. Šis audu, dziedzeru un orgānu “tīkls” stimulē toksīnu izvadi, uztur šķidruma līdzsvaru ķermenī. Taču, kad limfātiskā sistēma ir bloķēta, ķermenī ne vien uzkrājas toksīni, bet arī pasliktinās imunitāte. Tāpat ķermenis var kļūt uzņēmīgāks pret hroniskām slimībām.

Limfas darbību var pasliktināt tādi apstākļi, kā, piemēram, stress, gausa zarnu trakta darbība, kā arī cieši pieguļošs apģērbs. Tā, piemēram, krūškurvja zonā un padusēs ir viena no lielākajām limfmezglu grupām – arī pārlieku cieši krūšturi var pasliktināt limfas atteci. 

5 pārslogotas limfas pazīmes un profilakse

Pārslogotas vai bloķētas limfas diagnozi, protams, uzstādīt var tikai ārsts. Un tomēr – ja novēro šos “sarkanos karodziņus”, pievērs uzmanību savas veselības, tostarp limfātiskās sistēmas, stāvoklim. Par palielinātu limfas slodzi varētu liecināt, piemēram:

  • Tūska ķermenī;
  • Pazemināta imunitāte;
  • Izteikti pietūkušas un jūtīgas krūtis menstruālā cikla laikā;
  • Šķidruma aizture;
  • Celulīta veidošanās.

Taču labā ziņa – limfātisko sistēmu profilaktiski var aktivizēt ar vienkāršiem ieradumiem. Lūk, arī 3 ieteikumi:

  • Kustība – viens no efektīvākajiem un arī vienkāršākajiem limfas aktivizēšanas veidiem. Derēs jebkas, kas palielina sirdsdarbības ātrumu – skriešana, joga, stiepšanās, pastaigas, peldēšana un ne tikai.
  • Šķidruma uzņemšana. Dehidrēšanās ir viens no biežākajiem limfas pārslodzes cēloņiem. Pietiekama ūdens dzeršana ir svarīga ne vien vispārējai veselībai, bet arī labākai limfātiskās sistēmas darbībai. Ja neuzņem pietiekami daudz ūdens, limfātiskais šķidrums var kļūt biezs, un attiecīgi lēnāk pārvietoties pa asinsvadiem. Katram nepieciešamais šķidruma daudzums var būt atšķirīgs, taču vidēji tie ir 2l ūdens dienā.
  • Samazini sāls daudzumu uzturā. Pārmērīga sāls lietošana var izraisīt šķidruma aizturi. Sāls vietā centies papildināt savu uzturu ar augļiem un dārzeņiem. Veselīgs un šķiedrvielām bagātīgs uzturs var mazināt pietūkumu un uzlabot limfas atteci.

3 veidi limfas stimulēšanai vannas istabā

Limfas atteces uzlabošana var sākties arī Tavā vannas istabā. Vienkārši ikdienas rituāli ne vien liks Tev justies labāk, bet arī uzlabos Tavu veselību ilgtermiņā. Tā, piemēram: 

  1. Sausā birstēšanās – ar sauso suku saudzīgi, apļveida kustībām attīri ādu pirms vannas vai dušas. Sāc ar kājām un tad virzies uz ķermeņa augšpusi, izvairoties no jūtīgām zonām, piemēram, sejas. Vairāk fokusē uzmanību uz vietām, kur limfa var būt gausāka, piemēram, padusēs, kaklā, krūtīs un cirkšņos.
  2. Kontrasta dušas un ziemas peldes lieliski uzlabo asinsriti un organisma imunitāti. Iesaku izmēģināt mainīt ūdens temperatūru no karsta uz aukstu vairākas reizes. Karsts ūdens paplašina asinsvadus un auksts – tos sašaurina.
  3. Pīlings siltā dušā ir lielisks veids, kā stimulēt limfātisko sistēmu. Masē ādu virzienā uz sirdi – ar apļveida kustībām, tādā veidā veicinot limfas kustību un asinsriti orgānos un audos.
Kā stimulēt limfas atteci mājas apstākļos - ieteikumi no Vegan Fox

Starp citu, pīlingu dušā vari veikt gan ar birsti, gan arī ar skrubi. Izvēlies kādu no mūsu cukura vai sāls bāzes skrubjiem un iedzīvini rituālu, kas kalpos par labu kā ādas, tā Tavai vispārējai veselībai un labsajūtai.
Lūk, 5 soļi efektīvai skrubja lietošanai:

  • Lieto skrubi siltā dušā vai vannā. Siltais ūdens padarīs ādu mīkstu, atvērs poras un ļaus veiksmīgāk iedarboties;
  • Nomazgā ādu ar dušas želeju;
  • Uzklāj skrubi ar apļveida kustībām – virzienā no pēdām uz sirdi;
  • Noskalo ādu un nosusini to (neberzē ar dvieli);
  • Noslēgumā uzklāj ķermeņa krēmu vai citu mitrinātāju.

Vairāk par pareizu skrubja lietošanu – limfas attecei un ādas labsajūtai – lasi vienā no mūsu bloga rakstiem

Mīlestībā un rūpēs,
Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox radītāja un vadītāja