Grozs ir tukšs.

3 SOĻI, KĀ AIZSARGĀT SEJAS ĀDU ZIEMĀ

3 SOĻI, KĀ AIZSARGĀT SEJAS ĀDU ZIEMĀ

Kādēļ ziemā ādas kopšana atšķiras?

Mēs dzīvojam vietā, kur daba lutina ar dažādību – svelmīgiem saules stariem, krāsainām lapām, lietus lāšu īpašo atmosfēru un, protams, sniegbaltu pasaku. Taču mainīgā gaisa temperatūra mūsu ādai ir pamatīgs izaicinājums. Aukstajos ziemas mēnešos āda var kļūt ievērojami sausāka, tā var sprēgāt, plaisāt un vietām var izgaismoties arī nevienmērīgs ādas tonis. Īpaši tas attiecas uz sejas ādu, kuru nesedz silta, aizsargājoša drēbju kārta.

Sejas ādas kopšana ziemā prasa papildus laiku un pūles – aukstais vējš, mānīgā saule un zems gaisa mitruma līmenis aukstajos mēnešos ir bieža parādība. Arī apkures radītās siltās gaisa plūsmas rada būtisku ietekmi uz mūsu ādu – telpās gaiss ir silts, taču vienlaikus arī sauss. Temperatūras kontrasts kombinācijā ar sausumu ārā un arī iekštelpās rada ādai ne vienu vien izaicinājumu. Tādēļ šobrīd ir īpaši svarīgi izvēlēties pārdomātus ādas kopšanas ieradumus un rūpīgi izvēlēties sev piemērotākos ādas kopšanas līdzekļus.

3 soļi sejas ādas kopšanai ziemā

Viss sākas ar ikdienišķiem paradumiem, kas palīdzēs saglabāt Tavu ādu veselīgu – ne vien ziemā, bet arī citos gadalaikos. Tavas ādas virsējos slāņos slēpjas dabīgās eļļas, kas palīdz to aizsargāt no ārējās vides ietekmes. Tavs uzdevums ir pasargāt ādu, lai novērstu dabīgo eļļu zudumu. Kā? Šeit padalīšos ar 3 soļiem tavai ikdienai:

1. Mazgājies siltā, ne karstā ūdenī 
Lai cik patīkama aukstā laikā varētu šķist karstas dušas vai vannas baudīšana, visu ar mēru! Pārāk karsts ūdens bojā ādas hidrolipīdu slāni, kas ir nepieciešams, lai pasargātu ādu no izžūšanas un novērstu kaitīgo vielu iekļūšanu organismā. Tā ir kā barjera, kas nodrošina optimālu ādas pH līmeni. 
Tas nenozīmē, ka Tev jāsaldējas aukstā vai nemīlīgi remdenā ūdenī – nebūt ne. Pietiks, ja ūdens temperatūra būs zem 38 grādu atzīmes.
Tikpat svarīgi pēc mazgāšanās ādu neberzt – tā vietā viegli nosusini, lai pasargātu dabīgo eļļu slāni. 

3 SOĻI, KĀ AIZSARGĀT SEJAS ĀDU ZIEMĀ

2. Seko līdzi pilnvērtīgam uzturam
Tavas ādas, tāpat kā Tava vispārējā labsajūta, sākas tieši uz Tava šķīvja. Uzturam ir īpaša nozīme arī tad, ja Tavai ādai ir tendence kļūt ļoti sausai vai pleķainai. Pirmais būtiskais nosacījums – dzer daudz šķidruma! Tāpat arī parūpējies, lai Tavam organismam netrūktu barības vielu un vitamīnu. Šeit īpaši vērtīgi būs zaļie dārzeņi – spināti, kalē lapu kāposti, brokoļi. Noteikti izmanto iespēju papildināt sava šķīvja saturu arī ar ķirbjiem, burkāniem un citiem dārzeņiem, kas sastāvā bagāti ar beta karotīnu. Tāpat arī neaizmirsti par D vitamīnu, kas ir būtisks atbalsts imūnsistēmai, veseliem zobiem, kā arī kauliem un ādai.

3. Arī ziemas saule ir saule!
Ziemas saule ir mānīga – tā atstarojas pat sniegā un var ietekmēt Tavu ādu arī tad, ja tās gaisma šķietami tiešā veidā ādai nepiekļūst. Pasargā ādu no saules stariem, izvēloties sejas ādai piemērotu SPF krēmu un C vitamīnu saturošu līdzekli – tas novērsīs pigmentācijas riskus, kā arī vairos kolagēna līmeni Tavā ādā.

3 padomi, kā ziemā lietot sejas krēmu

Lai arī ādas mitrināšana ziemā var kļūt par īstu izaicinājumu, nedaudz pamainot un pielāgojot savus ādas kopšanas ieradumus, kā arī izmantojot pareizos produktus, Tava āda joprojām var būt maiga, gluda un veselīga visas ziemas garumā. Dalīšos 3 padomos, ko vērts ņemt vērā, izmantojot sejas krēmu ziemā.

  1. Uzklāj sejas krēmu uzreiz pēc mazgāšanās, uz nedaudz mitras, viegli nosusinātas ādas. Tam būs vieglāk iesūkties, attiecīgi efekts, dodoties ziemas pastaigā vai ikdienas gaitās, būs labāks.
  2. Ja ikdienā izmanto ādas kopšanas līdzekļus taukainai ādai, kas mazina eļļu daudzumu ādā, izvērtē, kā Tava āda jūtas šobrīd. Ja ziemā pamani, ka āda kļuvusi manāmi sausāka, parādījušies sausi vai sarkani pleķi, iespējams, ir vērts ieradumus pamainīt un izvēlēties citu produktu līniju – sausākai ādai. Tas attiecas gan uz sejas ādas tīrīšanas līdzekļiem, gan arī uz mitrinošā krēma izvēli.
  3. Īpaši tad, ja ziema sasniegusi pilnbriedu un laukā valda stindzinošie mīnusi, atceries sejas krēmu uzklāt brīdi pirms dodies ārā. Aptuveni 30 minūtes iepriekš būs gana, lai sejas krēms iesūktos ādā un pasargātu to no aukstās gaisa dvašas un ārējās vides negatīvās ietekmes.

Lai izdodas piedzīvot bezrūpīgu un skaistiem mirkļiem piepildītu ziemu!

Mīlestībā,
Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox radītāja un vadītāja