Grozs ir tukšs.

Kā sagatavot ādu vasarai?

Mitrini ādu šūnu līmenī

Vasarā āda biežāk kļūst sausa, taču ne vienmēr ādas mitruma atjaunošanai pietiek ar mitrinošiem produktiem. Tas būtu salīdzinoši vienkārši, ne? Kā sagatavot ādu vasarai? Patiesībā – Tu vari lietot labākos ādas kopšanas līdzekļus, taču tie nelīdzēs, ja izslāpis būs Tavs organisms, ne āda. Dehidrējoties āda būs ne vien sausa, bet arī īpaši jūtīga pret ārējiem kairinātājiem, tostarp sauli un mikrobiem.

Lūk, 4 veidi, kā padzirdīt ādu šūnu līmenī:

1) Dzer gana daudz ūdens. Vidēji dienā Tev vajadzētu uzņemt 2 litrus nesaldināta šķidruma;

2) Uzņem gana daudz Omega-3 eļļas. Jā, arī tas, ko ēd, būtiski ietekmē ādas veselību. Tā, piemēram, rieksti, augu eļļas, avokado un pat 70% melnā šokolāde ir gana vērtīgi antioksidanti, kas ir bagāti ar E vitamīnu.

3) Izvairies no dehidrējošiem dzērieniem un ēdieniem, tostarp alkohola, kafijas, pārstrādātas pārtikas. Tas var ne vien dehidrēt ādu, bet arī radīt izsitumus un cita veida kairinājumu;

4) Lieto SPF, neatkarīgi no laika apstākļiem. Iespējams, reizēm jūti vēlmi krist kārdinājumā SPF atstāt plauktiņā – īpaši, ja sauli aizseguši mākoņi. Silts ieteikums no manis – nedari tā. SPF ne vien aizsargās ādu no saules, bet arī novērsīs ādas aizsargbarjeras bojājumus, attiecīgi palīdzēs ādai labāk nosargāt mitrumu.

Attīrot ādu pazudīs iedegums?

Iedegums ir viena no patīkamākajām vasaras pēcgaršām. Ievērojot piesardzību un regulāri ņemot talkā SPF krēmu, kādēļ gan to neizbaudīt? Un tomēr – viens no salīdzinoši biežiem mītiem par ādas attīrīšanu ar skrubi ir – tā lietošana ātrāk izbalinās iedegumu. Lūk, 3 argumenti, kas norāda, cik aplams šis apgalvojums patiesībā ir:

  1. Ja izmanto skrubi uz iesauļotas ādas, iespējams, uz mirkli izskatīsies, ka āda zaudējusi toni, lai gan patiesībā – tas, kas maldīgi būs izskatījies pēc iedeguma, patiesībā ir sabiezināts ādas virsējais slānis, kas sastāv no atmirušajām ādas šūnām un putekļiem.
  2. Bieži atrodoties saulē, āda pēc dažām dienām sāk lobīties. Vasarā, regulāri lietojot skrubi, Tu tikai palīdzēsi atbrīvoties ādai no šūnām, kas jau ir neaktīvas. Vienlaikus, lietojot skrubi, Tu stimulēsi melanīnu un melanocītu šūnu veidošanos, kas ir atbildīgas par ādas atjaunošanos un aizsardzību.
  3. Patiesībā ir gluži pretēji – attīrot ādu, Tu uzlabosi citu produktu, tostarp SPF krēma, iedarbību, padarot iedegumu vienmērīgu un veselīgu.

Mirdzošam iedegumam Tev vajadzētu ievērot balansu starp attīrīšanu, aizsardzību un mitrināšanu – turklāt visi šie elementi ir vienlīdz svarīgi. Lai palīdzētu Tev vizualizēt, kā tas ir, iztēlojies sienu, piemēram, ar vecām tapetēm. Lai panāktu brīnišķīgu rezultātu, sākotnēji Tev jānoņem vecās tapetes. Pēc tam jāizlīdzina sienas pamatne. Un tikai pašās beigās var uzklāt vēlamo toni.

Skrubis vasarā: kam pievērst īpašu uzmanību?

Atsevišķām ķermeņa zonām vasarā vērts pievērsties pastiprināti. Tā, piemēram:

Pēdas. Ir normāli, ka vasarā pēdas svīst biežāk. Nezinu, kā Tu, bet es, piemēram, vasarā ļoti izbaudu arī pastaigas bez apaviem – tas ļauj sazemēties un izbaudīt ciešo saikni ar dabu. Un tomēr – gan svīšana, gan pastaigas basām kājām var aizsprostot poras, padarīt pēdas sausākas un veicināt papēžu plaisāšanu. Pēdu vanniņa un skrubis 1-2 reizes nedēļā uzlabos asins cirkulāciju pēdās un apgādās pēdiņas ar skābekli.

Seja. Seja vasarā visvairāk ir pakļauta gan saulei, gan pastiprinātai svīšanai. Rezultātā, aizsprostoto poru dēļ biežāk var izmesties kāda pumpa. Pīlings sejai palīdzēs atbrīvot poras, likvidēs netīrumus un atmirušās ādas šūnas. Taču atceries – nekādā gadījumā sejai neizmanto skrubi ar abrazīvām daļiņām. Tā vietā pāris reizes nedēļā izvēlies pīlingu – tas būs maigāks un darbiņu paveiks bez mikroplaisu radīšanas.

Ķermenis. Ja vēlies vienmērīgu iedegumu un mirdzošu ādu, palutini arī ķermeni kopumā. Īpaši karstākās dienās Tavs glābiņš būs piparmētru skrubis, kas ne vien attīrīs, bet arī dos svaiguma sajūtu saulē sagurušam ķermenim. Skrubi ķermenim ieteicams lietot aptuveni 1 reizi nedēļā.

Lai ziedoša vasara,
Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox radītāja un vadītāja