Grozs ir tukšs.

Kā kopt ķermeņa un sejas ādu pavasarī?

adas-kopsana-mitrinasna-attirisana-pavasari

Kā kopt ķermeņa un sejas ādu pavasarī?
Ziemā ādas šūnu atjaunošanās notiek lēnāk, svīšanas process norit ar mazāku intensitāti un pasliktinās asinsrite, kas savienojumā ar ziemas dzestro klimatu un iekštelpu sauso gaisu bojā mūsu ādu. Neatkarīgi no tā, cik ļoti cenšamies barot ādu, visu šo faktoru iedarbībā āda zaudē elastību, kļūst raupja, neveselīga, sausa un sāk lobīties. Bet nu, kad temperatūras stabiņš jau labu laiku ir pakāpies virs nulles un daba sāk atdzīvoties, ir pienācis laiks nomainīt ne tikai garderobi, bet arī pārskatīt savus ādas kopšanas rituālus.
Mūsu āda ikdienā saražo miljoniem jaunu šūnu, kas nemitīgi atjaunojas un maina cita citu. Ja atmirušās ādas šūnas netiek pienācīgi noņemtas, tās aizsprosto poras un kavē ādas kopšanas līdzekļu iedarbību. Labākais veids, kā iegūt samtainu ādu un ļaut tai elpot, ir atbrīvoties no atmirušajām epidermas šūnām, izmantojot abrazīvu līdzekli. Viens no pieejamākajiem abrazīvajiem līdzekļiem ādas attīrīšanai ir skrubis.
Vienu līdz divas reizes nedēļā pirms gulētiešanas lieto maigi attīrošu ķermeņa skrubi. Uzklāj skrubi uz mitras ādas un ar maigām apļveida kustībām iezied to. Neaizmirsti kārtīgi apstrādāt arī pēdas, ceļgalus un elkoņus – šīs ķermeņa zonas ziemas laikā kļūst īpaši sausas. Atceries, ka spēks šeit nav nepieciešams, jo ādas šūnas jau ir nedzīvas. Intensīvi beržot, vari nodarīt pāri ādai, tādējādi palēninot ādas atjaunošanās procesu. Efektīvai un netraumējošai ādas attīrīšanai vislabāk noderēs skrubis ar smalkām un dabiskām abrazīvajām daļiņām, kas maigi attīra ādas virsējo slāni, veicina šūnu atjaunošanos un uzlabo ādas kopējo izskatu.

Pēc skrubja lietošanas poras būs atvērtas un vieglāk uzsūks vērtīgās aktīvās vielas, tāpēc pēc šādas procedūras ieteicams pabarot ādu ar mitrinošu, netreknu krēmu. Pazeminātās temperatūras un iekštelpu sausā gaisa ietekmē āda pastiprināti zaudē mitrumu, tādēļ mitrināšana ir īpaši svarīgs solis ceļā uz mirdzošu ādu.
Pavasarī sejas ādas mitrināšanai ieteicams izvēlēties vieglas konsistences krēmu, kas regulē ādas mitruma līmeni. Sejas krēmam ir jābūt arī ar papildu aktīvajām vielām atbilstoši sejas ādas tipam un tas jālieto katru dienu no rīta un vakarā.
Savukārt ķermeņa ādas kopšanai lieliski derēs mitrinoši krēmi, kuru sastāvā ir vieglas konsistences dabīgās eļļas (piem. kokosriekstu eļļa vai avokado eļļa) un C un E vitamīni, jo tie veicina ādas atjaunošanos un uzlabo asinsriti. Ja āda ir ļoti sausa, tad pēc dušas ieteicams lietot ķermeņa eļļu, uzklājot to uz mitras ādas.

Trešais solis – dzer pietiekami daudz ūdens. Ūdens ir ādas labākais draugs, tāpēc atceries padzerties. Tieši ūdens ādas dziļākajos slāņos palīdz nogādāt nepieciešamās barības vielas un skābekli, lai āda spētu pilnvērtīgi atjaunoties un izskatītos veselīga, mirdzoša un gluda. Ja ikdienā uzņemtais ūdens daudzums nav pietiekams, tad ķermenis uzņemto ūdeni novirza dzīvībai svarīgāko orgānu darbībai, tādējādi apdalot ādu, kā rezultātā tā paliek bez nepieciešamajām mitruma rezervēm. Ja mitruma trūkums ir ilgstošs, āda sāk žūt un parādās grumbas, tā var kļūt plāna un pat sākt lobīties, jo nepietiekama ūdens daudzuma rezultātā cieš ādā esošie asinsvadi un āda netiek apgādāta ar uzturvielām un skābekli. Nepietiekama ikdienā uzņemtā ūdens daudzuma rezultātā pirmā cieš tieši sejas āda, jo tā nepārtraukti tiek pakļauta ārējās vides ietekmei. Šī iemesla dēļ vispirms sejas ādai parādās tik netīkamās novecošanās pazīmes. Lai novērstu ādas priekšlaicīgu novecošanos un uzturētu tajā pietiekamu mitruma līmeni, dienā ieteicams uzņemt vismaz pusotru līdz divus litrus ūdens.

Laika pavadīšana svaigā gaisā apvienojumā ar fiziskām aktivitātēm uzlabos sejas ādas toni un izskatu kopumā. Pastaigas un sporta nodarbības ārā palīdz piesātināt ķermeni ar skābekli, tādējādi veicinot arī vielmaiņas procesus šūnās. Papildu fiziskajām aktivitātēm palīdzēs arī sejas un ķermeņa ādas masāžas, kas uzlabo asinsriti, stimulē kolagēna un elastīna sintēzi un uzlabo ādas tvirtumu.

Ja ievērosi šos ādas kopšanas principus, garantēju, ka blāvais ādas tonis pazudīs un pavisam drīz Tu uzplauksi tik pat skaisti kā daba pavasarī.