Pīlings un skrubis. Divi atšķirīgi produkti ar vienu mērķi – atjaunot ādas izskatu. Un tomēr, to abu iedarbība un arī lietošanas specifika ir tik atšķirīga. Kas vienā gadījumā palīdz, citā – var ādai kaitēt. Apskatīsim atšķirības, lai zini, ko ņemt vērā un no kā izvairīties, lietojot skrubi un pīlingu.
Ar ko skrubis atšķiras no pīlinga?
Pīlings ir procedūra vai produkts, kas veic dziļāku ādas attīrīšanu, pateicoties sastāvā esošajām vielām, kas izšķīdina atmirušās ādas šūnas. Process nav fiziski abrazīvs – produkta efektivitāte balstās uz tā sastāvu, kas dziļi iesūcas ādas slāņos, palīdzot ne tikai uzlabot ādas tekstūru, bet arī samazinot plankumus, pigmentāciju un grumbiņas. Pīlinga priekšrocība ir spēja sniegt ilgtermiņa rezultātus ādas kopšanā.
Pīlingu arī izmanto, lai risinātu tādas ādas problēmas, kā:
- pirmās novecošanās pazīmes;
- akni;
- nevienmērīgu ādas toni.
Pēc tā lietošanas āda kļūst gludāka, svaigāka un starojošāka. Pīlingu parasti lieto vienu reizi nedēļā vai atkarībā no ādas tipa un produkta specifikas. Un tomēr pīlingu ieteicams izmantot uzmanīgi – īpaši, ja tev ir jūtīga āda. Sāc ar vienu zonu, uzklāj produktu, piemēram, tikai uz vaiga, un turpmākās 72 h vēro ādas reakciju. Ja tādas nav, droši turpini ar pārējo sejas ādu.
Skrubis, savukārt, attīra ādu mehāniski. Tā sastāvā ir abrazīvas daļiņas, kā, piemēram, sāls, cukurs, malta kafija, kas nodrošina vieglu ādas attīrīšanu, un, atšķirībā no pīlinga, rada ātrus rezultātus, padarot ādu tīru jau pēc pirmās lietošanas reizes.
Skrubja lietošana:
- padarīs ādu gludu un tvirtu;
- atbrīvos ādu no atmirušajām šūnām;
- uzlabos asinsriti un veicinās limfātiskās sistēmas darbību.
Pīlings vai skrubis: Kas ir piemērotāks?
Sejai pīlings būs labāka izvēle. Sejas āda ir daudz jutīgāka un abrazīva skrubja lietošana var radīt mikroplaisas un vairot iekaisuma procesus. Savukārt, pīlings palīdzēs maigi attīrīt ādu un mazināt akni, grumbiņas, poras vai pigmentāciju, nebojājot ādu.
Ķermenim, savukārt, teicama izvēle būs tieši skrubis. Ķermeņa āda ir biezāka un mazāk jutīga. Fiziski abrazīvas daļiņas, kā cukurs vai sāls, efektīvi noņems atmirušās šūnas un veicinās asinsriti, padarot ādu gludāku. Tas ir ideāli piemērots tādām zonām, kā elkoņi, ceļgali vai papēži, kur āda ir raupjāka.
Kā aprūpēt ādu pēc pīlinga vai skrubja lietošanas?
Sejas āda pēc pīlinga lietošanas prasa īpašu aprūpi, lai nodrošinātu ādas atjaunošanos un novērstu kairinājumu:
- iesaku to lietot uz nakti, lai izvairītos no tūlītējas dienas gaismas;
- tūliņ pēc pīlinga iesaku lietot bagātīgu sejas masku – uz attīrītas ādas efekts būs manāmāks;
- pēc tam izmanto nomierinošus un atjaunojošus produktus ar tādām sastāvdaļām kā pantenols, alveja vai kumelītes, lai mazinātu iespējamu apsārtumu un kairinājumu. Ar šādām sastāvdaļām bagātināti gan mūsu sejas krēmi, gan arī hialuronskābes serums.
Pēc ķermeņa skrubja lietošanas āda var būt jutīgāka. Pareiza aprūpe pēc skrubja palīdzēs saglabāt ādu veselīgu un mitrinātu:
- lieto skrubi vannas vai dušas noslēgumā, lai izvairītos no karsta ūdens pēc tam, jo tas var sausināt ādu;
- ja āda pēc skrubja šķiet jutīga, izmanto nomierinošus produktus, piemēram, ar alveju vai dabīgajām eļļām;
- ja jūti vajadzību, uzklāj ķermeņa krēmu. Jāsaka gan, ka mūsu sāls skrubji ir sastāvā bagātināti ar dabīgajām eļļām un šādu vajadzību visdrīzāk nejutīsi.
Lai saudzīgi, bet efektīvi!
Mīlestībā,
Maija Rieksta-Riekstiņa
Vegan Fox radītāja un vadītāja