Veselīgs dzīvesveids, Ieteikumi, rūpes par sevi

PUMPAS PIEAUGUŠĀ VECUMĀ – KĀDA IR TO NOZĪME?

Pumpas pieaugušā vecumā - kāda ir to nozīme

Sejas āda kā karte

Senajā Ķīnā un ajūrvēdas medicīnā pumpas uz sejas, atkarībā no to atrašanās vietas, saistīja ar dažādām veselības problēmām. Tā, piemēram, pumpas uz pieres saistīja ar zarnu trakta un urīnpūšļa problēmām, taču pumpas uz deguna – ar aknu darbības traucējumiem. Tāpat pumpas uz vaigiem asociēja ar problēmām plaušās, savukārt, uz zoda – ar nierēm un hormonāliem traucējumiem.

Lai gan ir maz zinātnisku pierādījumu, ka pumpas konkrētās zonās tik tiešām ir saistītas ar mūsu orgāniem, pētījumi liecina, ka atsevišķi faktori tomēr ietekmē mūsu sejas ādas veselību, izskatu un arī pumpu rašanos. Šoreiz parunāsim, kāpēc pumpas mēdz uzmesties arī pieaugušā vecumā un par ko tās var liecināt.

Pumpas konkrētās zonās – par ko tās liecina?

Viens no biežākajiem pumpu rašanās cēloņiem patiesībā ir mums klātesošs teju ik dienas. Iespējams, arī Tev pirms ilgi gaidītiem pasākumiem regulāri parādās jaunas pumpas. Kāpēc tā? Atbilde ir – stress. Stresa ietekmē mūsu ķermenis pastiprināti ražo hormonu – kortizolu, kā rezultātā paātrinās tauku dziedzeru darbība. Īpaši, ja Tev jau tā ir taukaina vai problemātiska āda, stresa ietekmē pumpas var kļūt par biežāku sabiedroto. Par ko vēl var liecināt pumpas pieaugušā vecumā?

    • Pumpas ap matu līniju un uz deniņiem. Šajās zonās pumpas var izmesties, piemēram, Tev nepiemērotu matu kopšanas līdzekļu dēļ. Tas var notikt, neatkarīgi no Tavas ādas tipa. Ja izvēlies taukainus matu produktus, kā, piemēram, matu vasku vai pomādes, tas var bloķēt poras un provocēt jaunu pumpu rašanos.
    • Piere, deguns un zods. Mūsu tauku dziedzeri ražo sebumu, kas mitrina un aizsargā ādu. Taču vienlaikus, ja sebums un eļļas izdalās pastiprināti, pumpas tā dēvētajā “t-zonā” – uz pieres, deguna un zoda – var izmesties biežāk.
    pumpas-pieaugusa-vecuma-kada-ir-to-nozime1-2

      • Vaigi. Izsitumi un pumpas uz vaigiem visbiežāk rodas tad, ja āda nonāk saskarsmē ar netīrumiem vai mikrobiem – tā, piemēram, dēļ netīras gultasveļas vai sejas ādas aiztikšanas ar netīrām rokām. Tāpat pie vaigiem bieži liekam mobilos telefonus, uz kā virsmas ir neskaitāmi mikrobi – arī tas var būt pumpu rašanās iemesls.
      • Žokļa līnija. Pētījumi apliecinājuši, ka pumpas ap žokļa līniju mēdz būt saistītas ar hormonālām svārstībām – piemēram, ar mēnešreižu tuvošanos. Taču iemesli var būt arī citi – tostarp arī pastiprināta tauku dziedzeru darbība.

      3 veidi, kā profilaktiski izvairīties no pumpām

      Ja atpazini, ka kāds no iepriekš minētajiem kairinātājiem ir Tavā ikdienā klātesošs, būtu svarīgi to apzināties un no tā izvairīties. Lūk, 3 veidi, kā profilaktiski pasargāt sevi no jaunu pumpu rašanās:

      1. Ja Tev ir taukaina, problemātiska āda vai, piemēram, āda ar noslieci uz akni, lieto savam ādas tipam piemērotu kopjošo kosmētiku. Centies izvairīties no produktiem, kas ādai liek pastiprināti ražot taukvielas – specifiskiem matu līdzekļiem, krēmiem, dušas želejām, utml. Tāpat atceries par regulāru sejas ādas attīrīšanu un mitrināšanu – ikdienā divas reizes dienā, savukārt, ja nodarbojies ar sportu, veic ādas kopšanu arī pēc treniņa.  
      2. Ja pumpas biežāk izmetas, piemēram, uz vaigiem un esi izslēgusi dermatoloģiskas kaites, tostarp akni, izpēti savus paradumus – iespējams, problēmas cēlonis slēpjas ikdienišķās darbībās. Tā, piemēram, ik pa laikam notīri telefonu ar antibakteriālām salvetēm, centies neaiztikt seju bez vajadzības. Tāpat iesaku ik pa laikam ļaut ādai uzelpot no dekoratīvās kosmētikas un vismaz reizi nedēļā nomainīt tīru spilvendrānu.
      3. Pārskati savus uztura paradumus. Ir pierādīts, ka piens un produkti ar palielinātu cukura daudzumu var izraisīt hormonālās svārstības un radīt ķermenī iekaisuma reakcijas. Ja vēlies saglabāt ādu dzīvīgu un mirdzošu – ūdens, dārzeņi un augļi būs daži no Taviem labākajiem kompanjoniem.

      Ja tomēr ik pa laikam izmetas kāda pumpa, nekādā gadījumā necenties to izspiest! Spiežot iekaisušas pumpas, ārā tikušās baktērijas brīvi nokļūst uz ādas virsmas un var nodarīt kaitējumu arī citviet. Tā vietā iesaku Tev izmēģināt Acne Care antibakteriālo gēlu izsitumiem, kā dabīgais sastāvs nomierinās ādu, samazinās niezi, apsārtumu, kā arī veidos ādas aizsargpārklājumu.

      Tāpat, ja Tev ir problemātiska un aknes skarta āda, iesaku Tev izmēģināt Acne Care komplektu sejai, kā sastāvā ir 3 produkti. Attīri un mitrini ādu 2 reizes dienā, un jau pēc 4-6 nedēļām manīsi jūtamus uzlabojumus – gan sejas ādas izskatā, gan labsajūtā.

       

      Mīlestībā,
      Maija Rieksta-Riekstiņa
      Vegan Fox radītāja un vadītāja

      Atbildēt

      Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *