Veselīgs dzīvesveids, Ieteikumi

KĀ PARŪPĒTIES PAR ĀDU PĒC PELDES BASEINĀ?

Kā parūpēties par ādu pēc peldes baseinā?

Ūdens uzlādē, relaksē un peldēt ir patīkami un veselīgi – kā ķermenim, tā prātam un garam. Taču, ja “roņot” īsti nav tev, iespējams, šobrīd sāc lūkoties tuvāko baseinu virzienā. Jāsaka, ka man kā cilvēkam, kurš dienu dienā atgādina par ādas kopšanu un veselību, hlorēts ūdens ir viens no “sarkanajiem karodziņiem”, ko vērts aplūkot tuvplānā. Nepārproti mani – es no sirds ticu, ka ūdens un peldes ir jābauda, taču šoreiz izvēlējos pastāstīt, kā to darīt savai ādai drošā un patīkamā veidā!

3 galvenie hlora ūdens kaitējuma faktori

Lai gan hlors palīdz uzturēt baseina ūdeni tīru, tas vienlaikus var negatīvi ietekmēt mūsu ādu. Saskare ar hlorētu ūdeni var izraisīt vairākus ādas veselības riskus.

  1. Dehidrācija un dabisko eļļu zudums. Hlors darbojas kā oksidētājs un iznīcina ādas dabiskās eļļas, kas parasti aizsargā un mitrina ādu. Kad šis eļļas slānis tiek noņemts, āda kļūst sausa, raupja un tiek vairāk pakļauta kairinājumiem.
  2. Jutīgums un kairinājums. Peldēšanās hlorētā ūdenī var izraisīt ādas kairinājumu, īpaši cilvēkiem ar jutīgu vai sausu ādu. Hlors var mainīt ādas toni, padarīt to velkošu vai pat izraisīt rozāciju. Cilvēkiem, kuri jau ikdienā cīnās ar ekzēmu vai psoriāzi, šie simptomi var pastiprināties.
  1. Priekšlaicīga novecošanās. Hloram ir oksidējošas īpašības, kas var veicināt ādas šūnu bojājumus un novest pie priekšlaicīgas ādas novecošanās. Ilgstoša hlora iedarbība var padarīt ādu raupjāku, samazināt tās elastību un veicināt grumbiņu veidošanos.

Kā atjaunot ādas aizsargspējas pēc baseina?

  1. Pirms peldes lieto treknu sejas krēmu. Krēms pirms peldes pasargās ādu no dehidrācijas un infekcijām, ar ko nereti nākas saskarties pēc baseina apmeklējuma. Īpaši šis iesakāms tad, ja tev ir jutīga āda vai tā bieži kļūst sausa.
  2. Noskalojies uzreiz pēc peldes un neaizmirsti izskalot arī peldkostīmu. Hlors un citas baseina ķimikālijas pieķeras peldkostīmam un var kaitēt ne tikai audumam, bet arī ādas veselībai. Ja peldkostīms netiek izskalots, atlikušais hlors turpina saskarties ar ādu, padarot to sausu, kā arī izraisot kairinājumu vai pat alerģiskas reakcijas.

3. Parūpējies par sejas un ķermeņa ādu.
Pārlieku spēcīgi tīrīšanas līdzekļi radīs ādai papildus kairinājumu, tādēļ labāk izvēlies maigus tīrīšanas līdzekļus – tie palīdzēs nomazgāt hloru, neļaujot ādai zaudēt dabīgās eļļas.
Noslēgumā sejas ādai izmanto mitrinošu serumu un krēmu, savukārt, ķermeņa ādai – ķermeņa krēmu, eļļu vai sviestu pēc izvēles.

Kā parūpēties par ādu pēc peldes baseinā?

6 izvēles manam (varbūt arī tavam?) baseina apmeklējumam

  1. Rūpīgi izvērtē savu līdzi ņemamo lietu sarakstu  – lai nekā netrūkst un nav arī piemirsts svarīgākais tavai labsajūtai. Un īpaši, ja turp doties pa taisno pēc darba, tas, cik daudz vietas aizņem līdzi ņemamais saturs, ir no svara. Tādēļ, cik vien iespējams, es uz baseinu ņemu līdzi cietos produktu – tie neaizņem daudz vietas. Tā, piemēram:

    Papildus izvēlos arī:

    Lai tev biežāk izdodas piedzīvot veldzējošu atpūtu!

    Mīlestībā,
    Maija Rieksta-Riekstiņa
    Vegan Fox Cosmetics radītāja

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *