Esi sveicināts, Jaunais vegān!

Esi sveicināts, Jaunais vegān!

Uztver šo kā pirmo vēstuli sev kā jaunajam vegānam ar dažiem padomiem, kas palīdzēs iejusties. Man prieks par Tavu lielisko izvēli!

Es ticu, ka Tu šo soli sper, jo vēlies pasauli padarīt labāku un apzinies, ka jāsāk ar sevi. Ne mazāk svarīgi par Tavu uzvaru ir apziņa, ka līdz ar sevi iedvesmosi arī līdzcilvēkus. Kopā mēs varam iemācīties, cik daudz un dažādas ir iespējas pabarot sevi, neiznīcinot dzīvniekus. Lielākā daļa cilvēku ēd gaļu, jo tā ir pierasts, tas ir ieaudzināts. Pavisam vienkārša matemātika – jo vairāk vegānu, jo vieglāk savu vīziju nest pasaulē. Mums ir jākļūst skaitliski nozīmīgiem, lai tiktu sadzirdēti.

Mūsu kā vegānu uzdevums ir iedrošināt katru, kam ir interese pievienoties šim aicinājumam. Nav nozīmes kāds ir iemesls, vai tāda pat nav, katrs, kurš pievēršas vegānismam dod savu artavu kuplinot saimi. Mēs nenosodām, mēs novērtējam izvēli, jo tā ir vērsta uz labāku nākotni.

Tu jau zini, ka pietiek ar vienu vegānu savā komūnā, lai apkārtējie nejustos ērti. Un tāpat Tu zini, ka pārmaiņām ir vajadzīgs celmlauzis, tāpēc nebaidies un atklāj savus uzskatus un savu nostāju, bet esi saprotošs un iejūtīgs, jo mērķis ir iedvesmot, nevis atgrūst. Esi dabisks un atklāts – joko, smaidi, gatavo vegānu ēdienus, stāsti par sevi, jo Tu esi tam piemērs. Galvenais neuzspied, nevaino un nenosodi, jo tad gribas rīkoties pretēji.

Atceries, ka Tev nav jāgaida rīcība no citiem, vēl jo mazāk, ka apkārtējie būs tādi paši kā Tu. Neceri, ka draugi atbrīvosies no saviem ādas apaviem un jostām, no saviem vilnas džemperiem un vēl sazin kā. Ļauj viņiem atrast savus iemeslus, kādēļ kļūt par vegānu! Un pats galvenais, neesi aizspriedumains, ja kāds, kurš realizē tikai vienu no vegānisma soļiem, sāk sevi saukt par vegānu. Izrādi cieņu!

Cilvēki var pievērsties vegānismam dažādu mērķu vadīti. Viņi var vienkārši sākt ēst tikai dārzeņus, iespējams ir apkārtējo spiediens, varbūt kādas veselības problēmas vai pavisam skaisti – mīlestības vārdā. Svarīgākais, ka tas tiek darīts, jo, kad maisam gals vaļā, tad arī pamana, ka vegānu ēdieni ir garšīgāki, vienkāršāki un vieglāk pagatavojami. Pazūd pretošanās vegānismam – sirds un prāts pieņem ētiskos argumentus un galu galā notiek pievienošanās. Par vienu vegānu vairāk!

Šobrīd ir jāatbalsta katrs solis, ko kāds ir gatavs darīt, jo gribam taču iedrošināt, nevis bremzēt pievēršanos vegānismam. Lai nu kā, bet uz priekšu jau netiksi, ja nesāksi iet. Arī mums vegāniem ir kur augt un attīstīties, jo process jau ir nebeidzams. Pacietība, sapratne un iejūtība – lai tās virza gan mūs, gan apkārtējos uz labāku pasauli!

Ticēsim cilvēkiem, jo katrs atradīs savu ceļu. Protams, tas nav viegli. Vajag spēcīgu motivāciju, lai peldētu pret straumi. Bet pamazām iestāsies pieradums un kļūs nedaudz vieglāk. Arī vegānisms kādu dienu būs norma, cilvēki sapratīs, ka dzīvniekiem ir tiesības uz dzīvību. Un nākotnē pētnieki uzdos jautājumu par to, kā vispār bija iespējama dzīvnieku nogalināšana.

Bet līdz tam – izglītojies pats un stāsti citiem!

Visu to labāko!

 

Oriģināla autors: Tobias Leenaert, www.veganstrategist.org

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.